W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności

Prokuratura Okręgowa w Świdnicy  zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.gov.pl/web/po-swidnica zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Data publikacji strony internetowej: 2020-11-05.
Data ostatniej dużej aktualizacji: 2020-11-05.

Strona internetowa jest  zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych.

Oświadczenie sporządzono dnia 5 listopada 2020 roku. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.

Ułatwienia na stronie internetowej
Dostępność serwisów internetowych jest ważna dla wszystkich bez wyjątku. Ale ma szczególne znaczenie dla osób narażonych na wykluczenie cyfrowe, np. seniorów czy osób z niepełnosprawnością.

Dążymy do tego, by nasz serwis spełniał międzynarodowe wytyczne Web Content Accessibilty Guidelines 2.0 (WCAG 2.0).

Zasady te mówią, co zrobić, aby serwis był dostępny dla każdego, bez względu na:

  • poziom jego sprawności,
  • wiek,
  • sprzęt czy oprogramowanie, którego używa.

Nasz serwis dąży do zgodności z tymi wytycznymi na poziomie AA, tzn. jest dostępny dla większości osób, które z niego korzystają.

 
Osoby niewidome i słabowidzące:
Wszystkie strony serwisu posiadają strukturę nagłówkową, która umożliwia szybkie przejrzenie strony bez konieczności czytania jej całej treści.
Do wszystkich zdjęć prezentujących istotne informacje dodajemy opisy alternatywne.
Zadbaliśmy o wysoki kontrast treści oraz o to, aby nawet przy dużym powiększeniu widoku wszystkie funkcje i informacje były nadal dostępne.

 

Osoby niesłyszące oraz osoby, które mają trudności w komunikowaniu się  :

W poszczególnych jednostkach prokuratur okręgu świdnickiego osobom niesłyszącym oraz osobom, które mają trudności w komunikowaniu się  i które potrzebują w związku z tym wsparcia w kontaktach, umożliwia się skorzystanie przy załatwianiu spraw z pomocy tłumacza języka migowego lub tłumacza - przewodnika.

Chęć skorzystania ze świadczenia należy zgłosić co najmniej na trzy dni robocze przed tym zdarzeniem. Wyznaczeni zostali w jednostkach następujący prokuratorzy do zapewnienia w razie potrzeby tłumacza języka migowego:

  1. Prokuratura Okręgowa w Świdnicy – prokurator Sebastian Czajkowski, prokurator Małgorzata Czajkowska, prokurator Natalia Wieczorek, prokurator Marcin Witkowski
  2. Prokuratura Rejonowa w Wałbrzychu - prokurator Anna Konarska i prokurator Karolina Borowiec - Kołaczyńska
  3. Prokuratura Rejonowa w Kłodzku – prokurator Aneta Michoń i prokurator Paulina Granowska
  4. Prokuratura Rejonowa w Dzierżoniowie – prokurator Rafał Białek i prokurator Marcin Ganczarski
  5. Prokuratura Rejonowa w Ząbkowicach Śl. – prokurator Beata Ignacak
  6. Prokuratura Rejonowa w Świdnicy – prokurator Donata Kalaman – Smoleń i asesor Monika Abramek – Zubal
  7. Prokuratura Rejonowa w Bystrzycy Kłodzkiej - prokurator Krzysztof Szot

 
Osoby, które nie korzystają z myszki:
Wszystkie informacje i funkcjonalności serwisu są dostępne  bez problemu za pomocą samej klawiatury.

Zmiana rozmiaru strony
Graficzne przeglądarki internetowe umożliwiają powiększenie lub pomniejszenie widoku wyświetlanej strony.
Aby powiększyć tekst należy wybrać odpowiednią kombinację klawiszy:

Firefox, Chrome, Internet Explorer:

[CTRL] oraz [+] aby powiększyć widok
[CTRL] oraz [-] aby pomniejszyć widok

Opera:

[SHIFT] oraz [+] aby powiększyć widok
[-] aby pomniejszyć widok

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
W przypadku problemów z dostępnością cyfrowej dla osób niepełnosprawnych strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Mariusz Pindera, adres poczty elektronicznej m.pindera@swidnica.po.gov.pl. Wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz skargi na brak zapewnienia dostępności prosimy skaldać na adres prokuratura@swidnica.po.gov.pl.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Ułatwienia dla osób z dysfunkcją ruchu i poruszających się na wózku inwalidzkim:

wejście do budynku prokuratury dla osób niepełnosprawnych zlokalizowane jest z boku budynku od ulicy Folwarcznej,
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Inne dane kontaktowe do Prokuratury Okręgowej w Świdnicy – https://www.gov.pl/web/po-swidnica/dane-teleadresowe


Prokuratura Okręgowa w Świdnicy
ul. 1 maja 21
58-100 Świdnica

{"register":{"columns":[]}}