W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku 

 

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku zobowiązuje się zapewnić dostępność strony internetowej www.gov.pl/web/psmplock zgodnie z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej www.gov.pl/web/psmplock

Data publikacji strony internetowej: 22.04.2022 r.

Data ostatniej dużej aktualizacji: 22.04.2022 r.

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Mogą zdarzyć się sytuacje, że pomimo starań redaktorów serwisu, pewne dokumenty opublikowane na stronie są niedostępne z uwagi na fakt, że:

  • pochodzą z różnych źródeł,
  • są bardzo obszerne, a ich wytworzenie odbywało się w kilku komórkach organizacyjnych, co uniemożliwiało wpływ na ich docelową treść oraz kształt,
  • opublikowane zostały w oparciu o zasady przyjęte w innej instytucji,
  • posiadają strukturę, w którą nie ma możliwości ingerencji,

Oświadczenie sporządzono dnia 13.04.2022 r. Deklarację sporządzono na podstawie samooceny podmiotu publicznego 

Na stronie internetowej można korzystać ze standardowych skrótów klawiaturowych.

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą odpowiedzialną jest Barbara Serwatka, adres poczty elektronicznej bserwatka@psmplock.pl Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu +48 24 262 24 70. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji w formach alternatywnych, na przykład odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisania zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji w formie alternatywnej, powinna także określić formę tej informacji.

Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie i nie później, niż w ciągu 7 dni. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące. Jeżeli zapewnienie dostępności nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

W przypadku, gdy podmiot odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego dostępu do informacji, można złożyć skargę na takie działanie.

Po wyczerpaniu wszystkich możliwości skargę można przesłać także do Rzecznika Praw Obywatelskich.

Dostępność architektoniczna

Państwowa Szkoła Muzyczna I i II  stopnia im. Karola Szymanowskiego w Płocku, ul. Kolegialna 23, 09-402 Płock

Opis dostępności wejścia do budynku

Do budynku prowadzą:

  • dwa wejścia od ulicy Kolegialnej (jedno, tzw. główne jest "z poziomu chodnika"; drugie, starsze, posiada ograniczenie w postaci niskiego schodka);
  • jedno wejście od ul. Misjonarskiej, które prowadzi na klatkę schodową - nie jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych i pełni funkcję wejścia technicznego;
  • dwa dodatkowe wejścia od strony wewnętrznego dziedzińca (wcześniej należy pokonać bramę otwieraną automatycznie przez pracowników recepcji, wchodzący musi wcześniej nacisnąć przycisk dzwonka);

Wszystkie drzwi wejściowe otwierane są ręcznie. 

Opis dostępności korytarzy, schodów, wind i toalety

  • Szkoła stanowi kompleks budynków A, B i C, przy czym budynek A jest pod nadzorem Konserwatora Zabytków. Budynki posiadają trzy kondygnacje naziemne i jedną kondygnację podziemną.
  • W ciągach komunikacyjnych na parterze i piętrach budynków A i B brak progów umożliwia bezproblemowe przemieszczanie się osobom na wózkach.
  • W budynku A znajdują się dwie windy dla osób niepełnosprawnych oraz toaleta przystosowana do ich potrzeb (naprzeciwko portierni - pierwsze drzwi po prawej, patrząc od strony portierni).
  • Szkoła nie posiada parkingu, a co za tym idzie także miejsca parkingowego dla osób niepełnosprawnych. 

Opis dostosowań

  • Szkoła nie zapewnia możliwości skorzystania z pomocy tłumacza języka migowego (ani na miejscu, ani on-line). 
  • Brak pętli indukcyjnych, brak oznaczeń w alfabecie brajla, oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących - informacje o ewakuacji przekazane są w tradycyjnej  formie wizualnej, drogi ewakuacyjne posiadają oświetlenie.
  • Szkoła jest przychylna osobom korzystającym z pomocy psów asystujących czy psów przewodników. Nie stawia żadnych ograniczeń w tym zakresie.
{"register":{"columns":[]}}