O badaniu kompetencji miękkich od podstaw
W czerwcu i lipcu odbyły się spotkania online pt. „O badaniu kompetencji miękkich od podstaw”. Chcieliśmy w ten sposób przybliżyć temat związany z badaniem kompetencji miękkich. Wzięły w nich udział osoby, które w urzędach terenowych (administracja zespolona i niezespolona) są odpowiedzialne za prowadzenie naborów i weryfikację kompetencji miękkich. Łącznie odbyło się 6 spotkań, w których uczestniczyli przedstawiciele ponad 450 różnych urzędów ze wszystkich województw.
Na spotkaniach rozmawialiśmy o tym:
- dlaczego należy badać kompetencje miękkie?
- jak przeprowadzić takie badanie?
- kto może je przeprowadzić?
- jakie narzędzia można w tym celu wykorzystać?
Zapraszamy do zapoznania się z opublikowanym poniżej podsumowaniem spotkań z urzędami.
Proponujemy Państwu dalszą współpracę w obszarze badania kompetencji miękkich (w tym kierowniczych). Możemy zorganizować spotkania warsztatowe dla tych urzędów, które wypracowują własne rozwiązania i będą chciały je przedyskutować czy skonsultować oraz we własnym zakresie zorganizują grupę warsztatową.
Szczegółowe warunki organizacji spotkań warsztatowych:
- grupa warsztatowa powinna się składać z przedstawicieli co najmniej 5 urzędów (max. 10);
- grupy, które zgłoszą się do udziału w spotkaniu powinny być już w trakcie wspólnych działań nad wypracowywaniem rozwiązań dla swoich urzędów – spotkania mają na celu wspólne przyjrzenie się ewentualnym problemom/wątpliwościom, jakie wystąpiły w trakcie prac i wzajemne wsparcie w tym procesie.
Zgłoszenie grupy warsztatowej można przesłać na adres: standardyzzl@kprm.gov.pl, wskazując co dotychczas wypracowali Państwo w ramach swojej grupy i jakiego wsparcia oczekują Państwo od nas.
Termin spotkania ustalimy po otrzymaniu takiego zgłoszenia, biorąc pod uwagę zarówno nasze możliwości czasowe, jak i oczekiwania zainteresowanych.
Materiały
Spotkania z urzędami - podsumowanieSpotkania z urzędami - podsumowanie.pdf 0.74MB