Organy pomocnicze i inne działające przy Wojewodzie
Wojewódzki Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności
Wojewódzki Zespół jest organem II instancji, właściwym do rozpatrywania odwołań od orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności, wydawanych przez powiatowe i miejskie zespoły orzekające, działające na terenie województwa lubelskiego.
Powołany został Zarządzeniem nr 9 Wojewody Lubelskiego z dnia 9 stycznia 2017 r. w sprawie powołania Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie oraz zasad wynagradzania jego członków, na podstawie art. 6a, ust. 4 ustawy z dnia 27 sierpnia 1997 r. o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 573).
Kontakt
Wojewódzki Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Lublinie
ul. Bazylianówka 46, 20-144 Lublin
tel.: 81 740 66 50, 81 307 99 30
faks: 81 740 70 18
Zadania zespołu
- Rozpatrywanie odwołań od orzeczeń o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności w trybie i na zasadach określonych odrębnymi przepisami;
- sprawowanie - w imieniu Wojewody - bezpośredniego nadzoru nad powiatowymi zespołami do spraw orzekania o niepełnosprawności;
- przedstawianie - w imieniu Wojewody - Pełnomocnikowi Rządu do Spraw Osób Niepełnosprawnych informacji o realizacji zadań własnych i powiatowych zespołów, sporządzanych na podstawie informacji otrzymanych od starostów;
- organizowanie szkoleń i narad w zakresie procedury orzeczniczej;
- przeprowadzanie specjalistycznych badań na potrzeby orzekania o niepełnosprawności i stopniu niepełnosprawności;
- gromadzenie i przetwarzanie danych w ramach Elektronicznego Krajowego Systemu Monitoringu Orzekania o Niepełnosprawności.
Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego
Wojewódzki Zespół Zarządzania Kryzysowego powołany został zarządzeniem Nr 260 Wojewody Lubelskiego z dnia 17 września 2007 r. w sprawie określenia składu Wojewódzkiego Zespołu Zarządzania Kryzysowego i jego funkcjonowania (z późniejszymi zmianami), na podstawie art. 14 ust. 7, 9, 10 i 11 ustawy z dnia 26 kwietnia 2007 r. o zarządzaniu kryzysowym (Dz. U. Nr 89, poz. 590 ze zm.).
Kontakt
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
ul. Lubomelska 1/3, 20-072 Lublin, pok.1015
tel.: 81 74 24 214
faks: 81 74 24 386
e-mail: wbzk@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Ocena występujących i potencjalnych zagrożeń mogących mieć wpływ na bezpieczeństwo publiczne i prognozowanie tych zagrożeń;
- przygotowanie propozycji działań i przedstawienie Wojewodzie wniosków dotyczących wykonania, zmiany lub zaniechania działań ujętych w wojewódzkim planie reagowania kryzysowego;
- przekazywanie do wiadomości publicznej informacji związanych z zagrożeniami;
- opiniowanie wojewódzkiego planu reagowania kryzysowego;
- opiniowanie wojewódzkiego planu ochrony infrastruktury krytycznej.
Zespół działa na podstawie planu pracy zatwierdzonego przez przewodniczącego, którym jest Wojewoda. Posiedzenia Zespołu zwołuje Wojewoda w zależności od potrzeb, jednak nie rzadziej niż raz na kwartał. W przypadkach wymagających natychmiastowej analizy i oceny zagrożeń oraz koordynacji działań ratowniczych, przewodniczący może zarządzić posiedzenie zespołu w trybie natychmiastowym. Obsługę kancelaryjno–biurową zespołu zapewnia Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Wojewódzka Komisja Dyscyplinarna do spraw Geodezji i Kartografii
Wojewódzka komisja dyscyplinarna ds. geodezji i kartografii została powołana Zarządzeniem nr 337 Wojewody Lubelskiego z dnia 23 grudnia 2022 r. na okres czterech lat, od dnia 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2026 r. Organ orzeka w I instancji w sprawach dyscyplinarnych w stosunku do osób wykonujących samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii (geodetów uprawnionych).
Organizację i zasady pracy wojewódzkiej komisji dyscyplinarnej ds. geodezji i kartografii określają przepisy art. 46g-46w ustawy Prawo geodezyjne i kartograficzne oraz regulamin wewnętrzny komisji.
Kontakt
Wojewódzka Komisja Dyscyplinarna do spraw Geodezji i Kartografii
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin
tel.: 81 74 24 374
e-mail: wkdgik@lublin.uw.gov.pl
Zadania komisji
Wojewódzka komisja dyscyplinarna ds. geodezji i kartografii prowadzi postępowania dyscyplinarne w stosunku do geodetów uprawnionych, których celem jest zbadanie zgodności wykonywanych prac geodezyjnych z przepisami prawa, zasadami współczesnej wiedzy technicznej oraz dochowania należytej staranności. W tym celu:
- przeprowadza rozprawy, w ramach których następuje wysłuchanie rzecznika dyscyplinarnego (oskarżyciela) oraz geodety uprawnionego (obwinionego), jego obrońcy oraz rozpatrzenie ewentualnych dowodów mających znaczenie dla rozstrzygnięcia;
- po przeprowadzonej rozprawie wydaje orzeczenie, rozstrzygające o zastosowanej karze dyscyplinarnej;
- przekazuje do Odwoławczej Komisji Dyscyplinarnej odwołanie strony postępowania wraz z aktami sprawy;
- przesyła Głównemu Geodecie Kraju odpisy prawomocnych orzeczeń o ukaraniu, celem włączenia do centralnego rejestru osób posiadających uprawnienia zawodowe;
- w razie ukarania obwinionego, ustala i nakłada na stronę koszty postępowania dyscyplinarnego, jeżeli takie wydatki zostały poniesione.
Rzecznik dyscyplinarny do spraw geodezji i kartografii
Rzecznik dyscyplinarny do spraw geodezji i kartografii został powołany Zarządzeniem nr 181 Wojewody Lubelskiego z dnia 30 czerwca 2022 r. Od dnia 1 lipca 2022 r. funkcję rzecznika sprawuje P. Sandra Siek.
Kontakt
ul. Lubomelska 1-3, 20-072 Lublin, pok. 330
tel.: 81 74 24 408
e-mail: rdgik@lublin.uw.gov.pl
Zadania rzecznika
- Prowadzenie postępowań wyjaśniających na wniosek wojewódzkiego inspektora nadzoru geodezyjnego i kartograficznego albo Głównego Geodety Kraju w stosunku do osób wykonujących samodzielne funkcje w dziedzinie geodezji i kartografii (geodetów uprawnionych);
- wnioskowanie o ukaranie geodetów uprawnionych;
- udział jako strona w postępowaniu dyscyplinarnym przed wojewódzką komisją dyscyplinarną ds. geodezji i kartografii.
Wojewódzka Rada do spraw Potrzeb Zdrowotnych
Wojewódzka Rada do spraw Potrzeb Zdrowotnych dla województwa lubelskiego działa na podstawie art. 95 ca ust. 1 i 2 ustawy z dnia 27 sierpnia 2004 r. o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Została powołana Zarządzeniem Nr 273 Wojewody Lubelskiego z dnia 18 sierpnia 2021 roku.
Przewodniczącą Rady jest Pani Agnieszka Kowalska-Głowiak - dyrektor Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Kontakt
Wydział Zdrowia
ul. Lubomelska 1-3, 20-072 Lublin
tel.: 81 532 38 28 wew. 614
e-mail: potrzebyzdrowotne@lublin.uw.gov.pl
Zadania rady
Do zadań Rady należy opracowanie projektu, monitorowanie i aktualizacja wojewódzkiego planu transformacji.
Rada Terenowa do spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym
Rada Terenowa do spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym województwa lubelskiego została powołana Zarządzeniem nr 421 z dnia 29 grudnia 2021 r.
Obszar działania Rady obejmuje teren województwa lubelskiego, należący do właściwości miejscowej Sądu Okręgowego w Lublinie i Sądu Okręgowego w Zamościu. Na przewodniczącego Rady wyznacza się prezesa Sądu Okręgowego w Lublinie.
W skład Rady wchodzą zaproszeni przez przewodniczącego Rady przedstawiciele podmiotów wykonujący swoje zadania na terenie województwa lubelskiego.
Rada może powoływać stałe lub doraźne komisje w celu opracowania określonych tematów oraz oceny przedstawionych jej materiałów.
Posiedzenia Rady zwołuje oraz obsługę techniczno-biurową prac Rady zapewnia przewodniczący Rady.
Kontakt
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
ul. Lubomelska 1/3, 20-072 Lublin
tel.: 81 74 24 214
e-mail: wbzk@lublin.uw.gov.pl
Zadania rady
Celem Rady Terenowej do Spraw Społecznej Readaptacji i Pomocy Skazanym województwa lubelskiego jest organizowanie, inicjowanie i wspieranie przedsięwzięć na rzecz zintegrowanego systemu readaptacji społecznej osób skazanych jako wykluczonych społecznie lub zagrożonych wykluczeniem, poprzez działania umożliwiające im powrót do funkcjonowania, zgodnie z akceptowanymi społecznie normami oraz do pełnienia ról społecznych.
Zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubelskim
Zespół analizujący szanse i zagrożenia oraz potencjalne kierunki rozwoju obszarów wiejskich w województwie lubelskim został powołany w dniu 8 czerwca 2022 r. Zarządzeniem nr 147 Wojewody Lubelskiego.
Kontakt
Wydział Środowiska i Rolnictwa
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin
tel.: 81 74 24 530
e-mail: sir@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Określenie rdzennych potencjałów oraz identyfikacja potrzeb rozwojowych obszarów wiejskich i sektora rolno-spożywczego w województwie lubelskim poprzez przygotowanie strategii rozwoju rolnictwa i obszarów wiejskich, w której zostaną wskazane najważniejsze zadania rozwojowe, nakreślające kierunki działań na Lubelszczyźnie.
Wojewódzki Zespół do spraw realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS
Wojewódzki Zespół do spraw realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS powołany został Zarządzeniem nr 4 Wojewody Lubelskiego z dnia 11 stycznia 2022 r. w celu zintegrowania i koordynacji działań podejmowanych przez podmioty z terenu województwa lubelskiego, zaangażowane w realizację zadań określonych w harmonogramie realizacji Krajowego Programu Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS, opracowanego na lata 2022-2026.
Przewodniczącą Zespołu jest Pani Teresa Pazura – zastępca dyrektora Wydziału Zdrowia Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Kontakt
Wydział Zdrowia
ul. Lubomelska 1-3, 20-072 Lublin
tel.: 81 532 91 35 wew. 625
e-mail: wzd@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Sporządzanie, na podstawie Harmonogramu realizacji Programu Krajowego Zapobiegania Zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS, rocznych harmonogramów realizacji zadań i sprawozdań z realizacji zadań;
- monitorowanie skali problemu HIV/AIDS na terenie województwa lubelskiego;
- podejmowanie inicjatyw mających na celu poprawę sytuacji w zakresie zapobiegania zakażeniom HIV i Zwalczania AIDS na terenie województwa lubelskiego;
- określenie potrzeb w zakresie wydatkowania środków finansowych z dotacji celowych przekazywanych corocznie organizacjom pożytku publicznego przez Wojewodę Lubelskiego w drodze otwartych konkursów ofert na realizację zadań publicznych z zakresu zapobiegania HIV/AIDS;
- współpraca i współdziałanie z agendami Ministerstwa Zdrowia odpowiedzialnymi za realizację ww. Programów, tj. z Krajowym Centrum do spraw AIDS.
Wojewódzka Rada Kombatancka
Wojewódzka Rada Kombatancka w Lublinie została powołana Zarządzeniem Nr 318 Wojewody Lubelskiego z dnia 19 grudnia 2017 r.
Wojewódzka Rada Kombatancka w Lublinie jest organem opiniodawczo–doradczym Wojewody Lubelskiego. Reprezentuje środowiska kombatantów z całego województwa lubelskiego. Ma na celu integrację środowisk kombatanckich, koordynację ich działań poprzez inicjowanie i wspieranie inicjatyw lokalnych. Członkowie rady mogą z własnej inicjatywy przygotować materiały i projekty dokumentów mających na celu integrację środowisk kombatanckich i koordynację ich działań, które zostaną przedstawione na posiedzeniu rady.
Przewodniczący Rady kieruje pracami Rady i reprezentuje ją na zewnątrz.
Obsługę techniczno-administracyjną Wojewódzkiej Radzie Kombatanckiej w Lublinie zapewnia Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego ds. Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów.
Kontakt
Pełnomocnik Wojewody do spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów
Darusz Miller
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin, pok. 157
tel.: 508 432 549
e-mail: dmiller@lublin.uw.gov.pl
Wojewódzka Rada Konsultacyjna do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych
Wojewódzka Rada Konsultacyjna do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych w Lublinie została powołana Zarządzeniem Nr 317 Wojewody Lubelskiego z dnia 19 grudnia 2017 r.
Jest organem opiniodawczo–doradczym Wojewody Lubelskiego. Reprezentuje środowiska działaczy opozycji antykomunistycznej z całego województwa lubelskiego.
Celem Wojewódzkiej Rady Konsultacyjnej do spraw Działaczy Opozycji Antykomunistycznej oraz Osób Represjonowanych z Powodów Politycznych w Lublinie jest intergracja środowisk działaczy opozycji antykomunistycznej i osób represjonowanych z powodów politycznych.
Kontakt
Pełnomocnik Wojewody do spraw Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów
Darusz Miller
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin, pok. 157
tel.: 508 432 549
e-mail: dmiller@lublin.uw.gov.pl
Zadania rady
- Opiniowanie wniosków o potwierdzenie statusu działacza opozycji antykomunistycznej lub osoby represjonowanej z powodów politycznych;
- pomoc tym osobom w przygotowywaniu wniosków o potwierdzenie statusu działacza opozycji lub wniosków o pomoc pieniężną;
- podejmowanie inicjatyw zmierzających do integracji środowisk działaczy opozycji.
Przewodniczący Rady kieruje pracami Rady i reprezentuje ją na zewnątrz.
Obsługę techniczno-administracyjną Rady zapewnia Pełnomocnik Wojewody Lubelskiego ds. Ochrony Dziedzictwa Narodowego i Spraw Kombatantów.
Wojewódzki Zespół do spraw Monitorowania i Zwalczania Zakażeń Patogenami Opornymi na Antybiotyki Kluczowe dla Leczenia w podmiotach leczniczych województwa lubelskiego
Wojewódzki Zespół ds. Monitorowania i Zwalczania Zakażeń Patogenami Opornymi na Antybiotyki Kluczowe dla Leczenia w podmiotach leczniczych województwa lubelskiego został powołany Zarządzeniem Nr 324 Wojewody Lubelskiego z dnia 19 grudnia 2018 r., w celu zapobiegania zakażeniom spowodowanym drobnoustrojami alarmowymi o szczególnej lekooporności oraz ograniczenia rozprzestrzeniania się tych zakażeń.
Kontakt
Wydział Zdrowia
ul. Lubomelska 1-3, 20-072 Lublin
tel.: 81 532 38 28, wew. 614
e-mail: wzd@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Zbieranie informacji, analiza danych i monitorowanie sytuacji epidemiologicznej w podmiotach leczniczych województwa lubelskiego;
- koordynowanie przekazywania informacji oraz wsparcie merytoryczne działań podejmowanych w celu ograniczenia rozprzestrzeniania się zakażeń drobnoustrojami alarmowymi o szczególnej lekooporności;
- opracowywanie strategii zapobiegania i rozprzestrzeniania się zakażeń drobnoustrojami alarmowymi o szczególnej lekooporności.
Wojewódzka Rada Dialogu Rolniczego
Wojewódzka Rada Dialogu Rolniczego została powołana Zarządzeniem nr 67 Wojewody Lubelskiego z dnia 27 maja 2024 r.
Przewodniczącym Rady jest Andrzej Maj – Wicewojewoda Lubelski.
Kontakt
Wydział Środowiska i Rolnictwa
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin
tel.: 81 74 24 530
e-mail: sir@lublin.uw.gov.pl
Do zadań Rady należy w szczególności:
- identyfikowanie oraz zgłaszanie Wojewodzie Lubelskiemu bieżących problemów dotyczących wsi i rolnictwa;
- podejmowanie działań zmierzających do łagodzenia i rozwiązywania problemów w zakresie rolnictwa na terenie województwa lubelskiego w uzgodnieniu z Wojewodą Lubelskim;
- przedstawianie Wojewodzie Lubelskiemu możliwych sposobów rozstrzygania sporów oraz rozwiązywania istotnych problemów wsi i rolnictwa;
- wspieranie procesów stabilizujących rynki rolne;
- podejmowanie uchwał, wypracowywanie stanowisk i wniosków z posiedzeń Rady oraz ich przekazywanie właściwym organom;
- monitorowanie i wspieranie działań rozwojowych dotyczących wsi i rolnictwa na terenie województwa lubelskiego.
Zespół Doradczy do spraw Zapobiegania oraz Zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF)
Zespół Doradczy do Spraw Zapobiegania oraz Zwalczania Afrykańskiego Pomoru Świń (ASF) na Terenie Województwa Lubelskiego został powolany Zarządzeniem Nr 196 Wojewody Lubelskiego z dnia 5 września 2016 r.
Obsługę administracyjno-biurową Zespołu zapewnia Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Kontakt
Wydział Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego
ul. Lubomelska 1/3, 20-072 Lublin, pok.1015
tel.: 81 74 24 214
faks: 81 74 24 386
e-mail: wbzk@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Monitorowanie i analizowanie sytuacji związanej z występowaniem wirusa afrykańskiego pomoru świń;
- przedstawianie propozycji zapobiegania wirusowi afrykańskiego pomoru świń i rozwiązywania problemów związanych z występowaniem tego wirusa;
- pozyskiwanie od rolników informacji o problemach z kolejnymi wystąpieniami ognisk wirusa afrykańskiego pomoru świń.
Zespół Doradczy do spraw Zapobiegania oraz Zwalczania Ptasiej Grypy
Zespół Doradczy do spraw Zapobiegania oraz Zwalczania Ptasiej Grypy na terenie województwa lubelskiego został powołany Zarządzeniem Nr 253 Wojewody Lubelskiego z dnia 28 grudnia 2016 r.
Obsługę administracyjno-biurową Zespołu zapewnia Wydział Środowiska i Rolnictwa Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Kontakt
Wydział Środowiska i Rolnictwa
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin
tel.: 81 74 24 530
e-mail: sir@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Monitorowanie i analizowanie sytuacji związanej z występowaniem wirusa ptasiej grypy;
- przedstawianie propozycji zapobiegania wirusowi ptasiej grypy i rozwiązywania problemów związanych z występowaniem tego wirusa;
- pozyskiwanie od rolników informacji o problemach z kolejnymi wystąpieniami ognisk wirusa ptasiej grypy.
Zespół do spraw Zapewnienia Dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami
Zespół do spraw Zapewnienia Dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na terenie województwa lubelskiego został powolany Zarządzeniem Nr 12 Wojewody Lubelskiego z dnia 5 lutego 2021 r.
Obsługę administracyjno-organizacyjną w zakresie realizacji zadań Zespołu zapewnia Biuro Informatyki i Obsługi Urzędu Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Kontakt
Biuro Informatyki i Obsługi Urzędu
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin
tel.: 81 74 24 571
e-mail: sekbou@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Przeprowadzanie szczegółowej analizy pod kątem spełniania przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie wymagań służących zapewnieniu dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami, w zakresie dostępności architektonicznej, cyfrowej oraz informacyjno-komunikacyjnej;
- identyfikowanie działań, których wdrożenie jest niezbędne dla zwiększania przez Lubelski Urząd Wojewódzki w Lublinie poziomu dostępności dla osób ze szczególnymi potrzebami;
- przygotowanie – w terminie do 30 czerwca danego roku – zbiorczego raportu o stanie zapewnienia dostępności osobom ze szczególnymi potrzebami na terenie województwa lubelskiego, na podstawie danych z raportów sporządzonych i przekazanych przez podmioty publiczne niebędące organami, o których mowa w art. 5 § 2 pkt 4 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. – Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2020 r. poz. 256, z późn. zm.), celem jego przekazania ministrowi właściwemu do spraw rozwoju regionalnego.
Wojewódzki Zespół do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi
Wojewódzki Zespół do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi powołany jest Zarządzeniem nr 22 Wojewody Lubelskiego z dnia 7 października 2014 r. Zespół jest organem doradczym Wojewody Lubelskiego, którego celem jest stworzenie platformy wymiany informacji i współpracy pomiędzy podmiotami zaangażowanymi w przeciwdziałanie handlowi ludźmi oraz usprawnienie działalności prewencyjnej, wsparcia i reintegracji ofiar handlu ludźmi, a także pobudzenie aktywności lokalnych samorządów i organizacji pozarządowych w tym zakresie.
Obsługę administracyjno-techniczną Zespołu zapewnia Wydział Polityki Społecznej Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego w Lublinie.
Kontakt
Wojewódzki Zespół do spraw Przeciwdziałania Handlowi Ludźmi
ul. Spokojna 4, 20-914 Lublin
tel.: 81 74 24 405
e-mail: wps@lublin.uw.gov.pl
Zadania zespołu
- Podejmowanie działań zmierzających do nawiązania i wzmacniania współpracy pomiędzy jednostkami samorządu terytorialnego i podmiotami realizującymi zadania z zakresu przeciwdziałania handlowi ludźmi;
- stworzenie na poziomie lokalnym systemu wymiany informacji pomiędzy poszczególnymi podmiotami zaangażowanymi w problematykę handlu ludźmi;
- zwiększenie efektywności działań ukierunkowanych na przeciwdziałanie handlowi ludźmi, prowadzonych na obszarze województwa lubelskiego (ewaluacja lokalnych działań w dziedzinie zwalczania handlu ludźmi);
- upowszechnianie informacji dotyczących zjawiska handlu ludźmi wśród potencjalnych ofiar i przedstawicieli podmiotów udzielających pomocy tym ofiarom;
- zgłaszanie wniosków, propozycji i uwag dotyczących sposobów zwiększania skuteczności działań oraz rozwiązywania problemów w zakresie przeciwdziałania handlowi ludźmi, w tym promowanie dobrych praktyk;
- diagnozowanie zjawiska handlu ludźmi w województwie lubelskim;
- stworzenie mapy podmiotów i organizacji wspomagających ofiary handlu ludźmi;
- podejmowanie inicjatyw lokalnych w zakresie prewencji handlu ludźmi, współdziałanie w tym zakresie z Zespołem do spraw Zwalczania i Zapobiegania Handlowi Ludźmi przy MSWiA;
- realizacja Krajowego Planu Działań Przeciwko Handlowi Ludźmi, zgodnie z określonymi w nim zadaniami dla podmiotów lub organizacji.
Przydatne linki: http://www.handelludzmi.eu/