W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót
Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa Rzeczpospolita Polska Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Webinar: Pomysły na działania STEAM na lekcjach i zajęciach humanistycznych. STEAM dla początkujących.

25.01.2023

22 lutego 2023 r. odbędzie się webinar: „Pomysły na działania STEAM na lekcjach i zajęciach humanistycznych. STEAM dla początkujących”. Spotkanie poprowadzą Oktawia Gorzeńska i Anna Leszczyńska.Webinar skierowany jest dla nauczycielek i nauczycieli przedmiotów humanistycznych w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych.

Webinar Pomysły na działania steam na lekcjach i zajęciach humanistycznych. Steam dla początkujących.

Czego się dowiesz i do czego Ci się to przyda?

  •  Jak stosować podejście STEAM w klasie do realizacji podstawy programowej? 
  •  Jak projektować sytuacje edukacyjne angażujące uczennice i uczniów w proces uczenia się?
  •  Od  czego zacząć pracę interdyscyplinarną?
  • Jak wykorzystać technologię do interakcji uczniowskiej i dokumentowania pracy?


Czego się nauczysz i co zyskasz?

  • Nauczysz  się, w jaki sposób planować i organizować lekcje i zajęcia z wykorzystaniem zadań problemowych i miniprojektów.
  •  Poznasz przykłady różnych zadań problemowych i projektowych oraz inspiracje do tworzenia własnych zadań i projektów. Otrzymasz przykładowe karty pracy gotowe do wykorzystania w trakcie zajęć.  


Data: 22.02.2023 r. godz. 18.00-19.30.


Uczestniczki i uczestnicy otrzymują zaświadczenie o udziale. Udział w webinarze jest bezpłatny.

Rejestracja online
Dołącz przez stronę internetową: https://bit.ly/3HwxMJp

 

Prowadzące:

Oktawia Gorzeńska

Główna koordynatorka projektu PAKT, Centrum Projektów Polska Cyfrowa Współautorka koncepcji PAKT. Autorka książki „Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”. Absolwentka Leadership Academy for Poland. Wieloletnia dyrektorka szkół publicznych. Doradczyni dyrektorów i szkoleniowiec w ogólnopolskich programach edukacyjnych w zakresie przywództwa i innowacji. Twórczyni Akademii Przywództwa Edukacyjnego, współinicjatorka platformy EduLab oraz ogólnopolskiego ruchu #wiosnaedukacji. Współtwórczyni #ProjektZMiana.  Członkini Rady Programowej Fundacji Orange. Jutronautka 2022 według Gazety Wyborczej. Mówczyni TEDx. Prowadzi blog www.gorzenska.com

 

Anna Leszczyńska

Autorka materiałów edukacyjnych. Nauczycielka języka angielskiego i etyki. Pracuje w ZSO8 Microsoft Showcase School. Certyfikowany pedagog National Geographic, Nearpod i Microsoft. Od wielu lat także Microsoft Trainer. Posiada wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu edukacyjnych projektów międzynarodowych takich jak Youth in Action, Erasmus+ czy Polsko-Litewski Fundusz Wymiany Młodzieży. Ambasadorka Wiosny Edukacji, ogólnopolskiego projektu Zaproś mnie na swoją lekcję i międzynarodowego projektu Humane Happiness. Prowadziła warsztaty i zajęcia na konferencjach i uczelniach; polskie i międzynarodowe webinary edukacyjne on-line, w tym cykl spotkań „Metodyka Steam w praktyce” dla Humine Małopolskie Laboratorium Edukacji Cyfrowej. Blogerka edukacyjna, podróżnicza i kulinarna. W klasie ze swoimi podopiecznymi, przy wykorzystaniu komunikatorów internetowych łączy się z ludźmi z całego świata. Praca w szkole według niej to jeden z najbardziej wartościowych zawodów.

 

Działanie jest realizowane w ramach Projektu Pracownie Aktywnego Korzystania z Technologii – PAKT. Projekt jest finansowany ze środków Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, Oś priorytetowa III. Cyfrowe kompetencje społeczeństwa, Działanie 3.2 Innowacyjne rozwiązania na rzecz aktywizacji cyfrowej. 

{"register":{"columns":[]}}