W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Gala rozdania nagród w III edycji konkursu Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt

25.10.2022

Wiceminister klimatu i środowiska Anna Łukaszewska-Trzeciakowska oraz wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej Sławomir Mazurek wręczyli nagrody w III edycji konkursu Ministerstwa Klimatu i Środowiska Miasto z Klimatem – najlepszy zrealizowany projekt. Wydarzenie odbyło się 24 października 2022 r. w Warszawie.

72dbbc9b-f16b-4f21-be52-bf9960528d88

Jak podkreśliła podczas wydarzenia wiceminister Anna Łukaszewska-Trzeciakowska, Ministerstwo Klimatu i Środowiska wspiera miasta w transformacji klimatycznej i ekologicznej.

To istotne, że przedstawiciele władz w polskich miastach, zarówno dużych jak i mniejszych, przykładają wagę do inwestycji proklimatycznych, które z pewnością przyniosą miastom wiele pozytywnych efektów. Liczymy na to, że konkurs Miasto z Klimatem że będzie promował dobre praktyki i inspirował pozostałe miasta do podobnych działań

– powiedziała.

Celem konkursu Miasto z Klimatem jest promocja oraz upowszechnianie nowoczesnych, efektywnych, zielonych rozwiązań miejskich, służących poprawie jakości życia mieszkańców poprzez ochronę klimatu lub zwiększenie odporności miast na skutki zmian klimatu.

Cały świat idzie w kierunku odbetonowania i zatrzymywania wody deszczowej w miastach. To bardzo dobry trend

– zaznaczyła wiceszefowa resortu klimatu i środowiska.

W ramach konkursu Ministerstwo Klimatu i Środowiska nagrodziło 12 miast, które przysłały zgłoszenia w dwóch obszarach tematycznych: Odbetonowanie przestrzeni miejskich oraz Rozwój i transformacja ciepła systemowego, w kategoriach do, oraz powyżej 70 tys. mieszkańców.

Wśród laureatów tegorocznej edycji znaleźli się:

Rozwój i transformacja ciepła systemowego w miastach do 70 tys. mieszkańców

  1. Przemyśl
  2. Mińsk Mazowiecki
  3. Piekary Śląskie

Odbetonowanie przestrzeni miejskich w miastach do 70 tys. mieszkańców

  1. Duszniki Zdrój
  2. Chęciny
  3. Otwock

Rozwój i transformacja ciepła systemowego w miastach powyżej 70 tys. mieszkańców

  1. Koszalin
  2. Grudziądz
  3. Nowy Sącz

Odbetonowanie przestrzeni miejskich w miastach powyżej 70 tys. mieszkańców

  1. Toruń
  2. Gdynia
  3. Słupsk
{"register":{"columns":[]}}