W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Dr hab. Paweł Skrzydlewski Rektorem Akademii Zamojskiej

01.09.2021

Minister Przemysław Czarnek powołał dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego, prof. PWSZ w Chełmie na stanowisko Rektora Akademii Zamojskiej. Uczelnia powstała z przekształcenia Uczelni Państwowej im. Szymona Szymonowica w Zamościu. Akademia rozpocznie swoją działalność 1 września.

Doktor habilitowany Paweł Skrzydlewski trzyma w ręku teczkę z nominacją na stanowisko rektora Akademii Zamojskiej. Jest ubrany w garnitur, białą koszulę i krawat. Obok stoi minister Przemysław Czarnek ubrany w garnitur, białą koszulę i krawat. W butonierce ma czarną poszetkę w białe groszki. Za Skrzydlewskim gablota z książkami i biało-czerwona flaga.

Paweł Skrzydlewski to doktor habilitowany nauk humanistycznych w zakresie filozofii, profesor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.
Stopień naukowy doktora nauk humanistycznych uzyskał w 1999 r. na podstawie rozprawy doktorskiej „Wolność człowieka i sposób jej realizacji w cywilizacji łacińskiej w ujęciu Feliksa Konecznego”. Promotorem pracy był ks. prof. dr hab. Andrzej Maryniarczyk. Habilitował się w 2014 r. na podstawie dorobku oraz rozprawy habilitacyjnej „Antropologiczne i społeczne determinanty prawa. Studium z filozofii prawa”. 

Dr hab. Paweł Skrzydlewski przez wiele lat był związany z Wydziałem Filozofii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego oraz Państwową Wyższą Szkołą Zawodową w Chełmie. Od 2020 r. pełni funkcję doradcy Ministra Edukacji i Nauki.

Promotor prac licencjackich i magisterskich. Autor przeszło 250 publikacji naukowych, w tym monografii, artykułów i haseł encyklopedycznych. Członek krajowych i zagranicznych stowarzyszeń naukowych, wieloletni współpracownik Lubelskiej Szkoły Filozoficznej, która opracowała „Powszechną encyklopedię filozofii” (t. 1-10) oraz „Encyklopedię filozofii polskiej”. Współorganizator Międzynarodowych Sympozjów z cyklu Zadania Współczesnej Metafizyki.

Uczestnik projektów badawczych, w tym m.in. projektu „Pomniki Polskiej Filozofii Chrześcijańskiej XX wieku”, a także kierownik merytoryczny i pomysłodawca projektu „Nie broda czyni filozofa”.

Zainteresowania badawcze dr. hab. Pawła Skrzydlewskiego koncentrują się w obszarach: filozofii wychowania i edukacji, antropologii filozoficznej, filozofii kultury i cywilizacji, filozofii prawa, filozofii polityki. 
 

{"register":{"columns":[]}}