W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Wsparcie beneficjentów polityki spójności w obszarze zamówień publicznych

Urząd Zamówień Publicznych realizuje projekt „Wsparcie beneficjentów polityki spójności w obszarze zamówień publicznych” dofinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Pomoc Techniczna dla Funduszy Europejskich 2021–2027  

Celem projektu jest stworzenie systemu wsparcia w obszarze zamówień publicznych dla zamawiających, stanowiących szczególną grupę beneficjentów polityki spójności tj. reprezentujących administrację publiczną oraz podległe jej organy i jednostki organizacyjne. Działania projektowe wpłyną na optymalizację efektywności oraz jakości procesu przygotowania, udzielania i realizacji zamówień publicznych.

Działania projektowe obejmą: 1) organizację szeregu zróżnicowanych form edukacyjnych stacjonarnych i online, które będą łączyły teorię z praktyką umożliwiając dyskusję, wymianę doświadczeń oraz dzielenie się dobrymi praktykami. Będą też sprzyjały rozwijaniu kompetencji zawodowych oraz uproszczeniu procedur i zredukowaniu zbędnych obciążeń; 2) rozwijanie wiedzy i umiejętności praktycznych w obszarze zamówień publicznych, w tym zamówień społecznych, zielonych i innowacyjnych poprzez opracowanie i udostępnianie materiałów, informacji oraz publikacji. W materiałach podjęta zostanie tematyka istotna z perspektywy zamawiających, dotycząca procesu przygotowania, udzielenia i realizacji zamówień publicznych oraz dziedzin około zamówieniowych; 3) analizę polskiego systemu zamówień publicznych w zakresie potrzeb i oczekiwań oraz barier i ograniczeń dostarczającą informacji pozwalających projektować kierunek rozwoju tego systemu.

Efektem zrealizowanych działań będzie przede wszystkim zwiększenie profesjonalizmu potencjalnych beneficjentów polityki spójności i tworzenie dobrych praktyk w zamówieniach publicznych, poszerzenie wiedzy i umiejętności oraz kreowanie rynku innowacyjnych dóbr, tworzenie popytu na odpowiedzialność społeczną i ochronę środowiska, jak również poprawa dostępności przestrzeni publicznej, produktów i usług w aspekcie architektonicznym, informacyjnym i komunikacyjnym poprzez zwiększenie umiejętności właściwego korzystania z dostępnych w regulacjach zamówień publicznych narzędzi prawnych.

#Fundusze UE           #Fundusze Europejskie

Wartość projektu: 3 630 200,00 PLN

Wysokość wkładu Funduszy Europejskich: 2 893 632,42 PLN

{"register":{"columns":[]}}