W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Biologia (styczeń 2021 r.)

Temat 9. Rośliny wytwarzające nasiona (V). Rośliny nagonasienne

Przedstawię cechy budowy zewnętrznej rośliny nagonasiennej. Rozpoznam przedstawicieli rodzimych drzew nagonasiennych. Wyjaśnię znaczenie roślin
nagonasiennych.

  • Zapoznaj się z lekcją z Epodręcznika. Opisz/omów czym wyróżniają się rośliny nasienne?

Typ materiału: Lekcja z Epodręcznika

  • Zapoznaj się z lekcją z Epodręcznika. Opisz miejsce występowania roślin nagonasiennych na Ziemi i ich przystosowania do warunków życia.

Typ materiału: Lekcja z Epodręcznika

  • Przeczytaj materiał do lekcji „Rośliny nagonasienne – charakterystyka”. Podejmij temat, odpowiedz na pytania: Jakie znasz drzewa iglaste? Czy igły drzew iglastych to liście Przygotuj prezentację z porównaniem wybranych przez siebie gatunków: paproci i rośliny nagonasiennej. (źródło: flipbook, Grupa MAC S.A.).

Typ materiału: Tekst

  • Zapoznaj się z materiałem dodatkowym na portalu. ekologia.pl. Sprawdź poznane wiadomości. Wymień znane ci gatunki nagonasiennych. Opisz czym się charakteryzują? Zapoznaj się z cyklem rozwojowym.

Typ materiału: Tekst

Temat  10. Rośliny wytwarzające nasiona (V). Rośliny okrytonasienne

Rozpoznam tkanki roślinne. Wskażę ich cechy adaptacyjne do pełnienia określonych funkcji (tkanka twórcza, okrywająca, miękiszowa, wzmacniająca, przewodząca). Rozróżnię formy morfologiczne roślin okrytonasiennych oraz dokonam obserwacji rośliny okrytonasiennej i jej organy, określę ich funkcje.

  • Zapoznaj się z materiałem do lekcji „Okrytonasienne” z Epodręcznika. Wskaż środowiska życia roślin okrytonasiennych.

Typ materiału: Lekcja z Epodręcznika

  • Przeczytaj lekcję „Okrytonasienne” (flipbook, Nowa Era). Zwróć uwagę na: formy roślin okrytonasiennych, rolę elementów kwiatu w rozmnażaniu, budowę kwiatów, sposoby zapylania kwiatów.

Typ materiału: Tekst

  • Materiał dla nauczyciela: Przewodnik metodyczny – wskazówki metodyczne, komentarz merytoryczny, przebieg lekcji. (źródło: Grupa MAC S.A.).

Typ materiału: Scenariusz zajęć

  • Materiał dla nauczyciela do przygotowania prezentacji/materiału dla ucznia „Wirtualny Atlas Roślin” (Atlas roślin zawiera opisy i zdjęcia ponad 2800 roślin występujących na terenie kraju tak dziko jak i w uprawie).

Typ materiału: Materiał multimedialny

 

{"register":{"columns":[]}}