W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

OGŁOSZENIE ARCHIWALNE: Nabór kandydatów na stanowisko Specjalnego Koordynatora ds. usprawnienia reakcji ONZ na wykorzystywanie i nadużycia na tle seksualnym

Termin składania wniosków w MSZ upływa 7 marca 2022 r.

Ministerstwo Spraw Zagranicznych uprzejmie informuje, że Sekretariat ONZ rozpoczął przyjmowanie nominacji na stanowisko Specjalnego Koordynatora ds. usprawnienia reakcji ONZ na wykorzystywanie i nadużycia na tle seksualnym (Special Coordinator on improving United Nations response to sexual exploitation and abuse, SEA) z siedzibą w Nowym Jorku - szczebel Under-Secretary General.

 

Specjalny Koordynator wchodzi w skład Global Leadership Team Sekretarza Generalnego (zrzeszającego szefów Sekretariatu, Komisji Regionalnych, Operacji Pokojowych, Funduszy, Programów, Biur Regionalnych i Krajowych).

 

Stanowisko i Biuro Specjalnego Koordynatora zostało utworzone w lutym 2016 r. w celu ujednolicenia działań zapobiegawczych oraz reagujących na wykorzystywanie i nadużycia na tle seksualnym w systemie ONZ, w ramach filarów humanitarnego, rozwojowego, politycznego oraz dot. utrzymania pokoju (peacekeeping).

 

Prośba Sekretariatu ONZ o przesyłanie nominacji ma na celu uzupełnienie i zwiększenie puli kandydatów na to stanowisko i tym samym poszerzenie możliwości dokonania wyboru przez Sekretarza Generalnego.

 

Zgodnie z założeniami ONZ, dotyczącymi osiągnięcia parytetu płci, oczekiwane są zgłoszenia kobiet.

 

Kandydaci powinni mieć odpowiednie kompetencje i wiedzę związaną z tematyką, Wymagane są:

  • praktyczna wiedza w zakresie zagadnień i wyzwań związanych ze zwalczaniem wykorzystywania seksualnego;
  • wykazanie doświadczenia na wyższym szczeblu kierowniczym;
  • doświadczenie w zarządzaniu w środowisku międzynarodowym;
  • udokumentowane osiągnięcia na poziomie regionalnym, krajowym lub międzynarodowy,
  • doświadczenie w pracy lub w lub z organizacjami międzynarodowymi;
  • wykazanie umiejętności kierowania zespołem wielokulturowym;
  • wykazanie kreatywności w rozwijaniu inicjatyw operacyjnych;
  • biegła znajomość języka angielskiego. Bardzo pożądana jest praktyczna znajomość języka francuskiego. Znajomość dodatkowego języka urzędowego ONZ będzie dodatkowym atutem.

 

Szczegółowe informacje dotyczące stanowiska oraz wymagań dostępne są na stronie:

https://www.unjobnet.org/jobs/detail/37748257.

 

Wynagrodzenie dla tego stanowiska wynosi 205 264 USD brutto rocznie.

 

Przy dokonywaniu oficjalnej nominacji wymagane jest dołączenie oświadczenia, iż kandydatowi nie były zarzucane żadne czyny związane z naruszeniem praw człowieka lub międzynarodowego prawa humanitarnego.  

 

Ministerstwo Spraw Zagranicznych zwraca się z prośbą o wysyłanie zgłoszeń na ww. stanowisko na skrzynkę poczty elektronicznej kandydaci@msz.gov.pl, z podaniem nazwy stanowiska w tytule wiadomości.

 

Zgłoszenia powinny być nadsyłane przez pracodawcę po wyłonieniu kandydata/kandydatów zgodnie z właściwymi wymogami wewnętrznymi poszczególnych instytucji w zakresie zgłaszania kandydatów rekomendowanych do pracy w organizacjach międzynarodowych. Do zgłoszenia powinno być dołączone oświadczenie pracodawcy, iż kandydatowi nie były zarzucane żadne czyny związane z naruszeniem praw człowieka lub międzynarodowego prawa humanitarnego.  

 

Kandydaci mogą zgłaszać się samodzielnie, wypełniając formularz dostępny pod linkiem https://www.un.org/sg/en/vacancies/index.shtml (w przypadku samodzielnego zgłoszenia się kandydata, prosimy o powiadomienie Stałego Przedstawicielstwa RP przy Narodach Zjednoczonych w Nowym Jorku).

 

 Kandydaci powinni zapoznać się również z Informacją stanowiącą wykonanie obowiązku określonego w art. 13 rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).

 

{"register":{"columns":[]}}