W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zatrzymania za działanie na szkodę Skarbu Państwa

10.12.2020

Funkcjonariusze szczecińskiej Delegatury CBA zatrzymali pięć osób w związku z nielegalnym obrotem paliwami. W innym postępowaniu, dotyczącym przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa sp. z o.o., w ręce agentów Delegatury CBA we Wrocławiu wpadło 4 osoby.

Fot. CBA

Funkcjonariusze CBA pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Gdańsku prowadzą wielowątkowe śledztwo dotyczące zorganizowanej grupy przestępczej, która dokonywała nadużyć w podatku VAT, akcyzowym i opłacie paliwowej. Z ustaleń śledczych wynika, że działająca w okresie od listopada 2015 r. do maca 2017 r. na terenie całego kraju grupa mogła narazić Skarb Państwa na straty w wysokości przekraczającej 70 mln zł.

Pięciu zatrzymanych mężczyzn usłyszało zarzuty dotyczące popełnienia przestępstw polegających m.in. na wprowadzeniu do obrotu paliwa niewiadomego pochodzenia i sprzedawanego następnie na stacji paliw w województwie zachodniopomorskim jako olej napędowy, a także zaniżania i uchylania się od opodatkowania w związku ze sprzedażą benzyny bezołowiowej. Ponadto jednemu z podejrzanych zarzucono nierzetelne prowadzenie ksiąg podatkowych.

Więcej na stronie cba.gov.pl

Cztery osoby zatrzymane przez CBA w śledztwie dotyczącym m.in. podejrzenia przyjmowania korzyści majątkowych przez pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa Sp. z o.o. Oddział Zakład Gazowniczy we Wrocławiu to przedsiębiorca oraz była kierownik Działu Inwestycji i Remontów, a także dwóch inspektorów nadzoru z PSG.

W toku śledztwa, prowadzonego przez wrocławską Delegaturę CBA i Prokuraturę Okręgową, ustalono, że była kierownik Działu Inwestycji i Remontów latach 2017-2018, działając w celu osiągnięcia korzyści majątkowej, doprowadziła PSG do niekorzystnego rozporządzenia mieniem wielkiej wartości w łącznej kwocie około 3 milionów zł. Kobieta nakłoniła przedsiębiorcę z branży budowlanej do poświadczania nieprawdy w fakturach VAT oraz protokołach częściowego odbioru robót.

Więcej na stronie cba.gov.pl

{"register":{"columns":[]}}