W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.

Deklaracja dostępności

Deklaracja dostępności Strony internetowej Prokuratury Okręgowej w Częstochowie

Prokuratura Okręgowa w Częstochowie zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony internetowej Strona internetowa Prokuratury Okręgowej w Częstochowie.

Data publikacji strony internetowej: 2020-11-25

Data ostatniej istotnej aktualizacji: 2020-11-25
 

Status pod względem zgodności z ustawą

Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności wymienionych poniżej.
 

Treści niedostępne

W serwisie istnieją pliki pdf, które utworzone zostały na podstawie dokumentów Word bez właściwie zaznaczonej struktury logicznej lub są skanami dokumentów.
 

Przygotowanie deklaracji w sprawie dostępności

Deklarację sporządzono dnia: 2020-11-25
Deklarację została ostatnio poddana przeglądowi i aktualizacji dnia: 2024-03-12
Deklarację sporządzono na podstawie samooceny przeprowadzonej przez podmiot publiczny.
 

Skróty klawiaturowe

Na stronie internetowej można używać standardowych skrótów klawiaturowych przeglądarki
 

Informacje zwrotne i dane kontaktowe

W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest koordynator do spraw dostępności Łukasz Krygier, e-mail: kd.pocze@prokuratura.gov.pl, telefon: 34 374 06 06 wew.17. Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać żądania zapewnienia dostępności.
 

Informacje na temat procedury

Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji. W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do: Rzecznika Praw Obywatelskich.
 

Dostępność architektoniczna

  1. Prokuratura Okręgowa w Częstochowie
  • Budynek przy ul. Dąbrowskiego 23/35 nie posiada bezpośredniego dostępu dla osób niepełnosprawnych ruchowo. Możliwe jest skorzystanie z przejścia do części obiektu Prokuratury Okręgowej w Częstochowie, z części należącej do Sądu Rejonowego w Częstochowie. Należy wtedy po wejściu do budynku Sądu Rejonowego skorzystać z widny i z poziomu parteru dotrzeć do poziomu pierwszego piętra. Następnie korytarzem należy dotrzeć do przejścia pomiędzy obydwoma jednostkami. W związku z ograniczonym dostępem do pomieszczeń dla osób postronnych czynności te należałoby wykonać w towarzystwie upoważnionego pracownika prokuratury i sądu. Następnie wszelkie czynności należałoby wykonać w części prokuratury na poziomie pierwszego piętra. Możliwe jest także skorzystanie z tzn schodołaza, którego dysponentem jest Sąd Rejonowy w Częstochowie
  • Toalety nie są przystosowane dla osób niepełnosprawnych.
  • Prokuratura Okręgowa w Częstochowie nie dysponuje miejscami parkingowymi dla osób niepełnosprawnych.
  • W tutejszej Prokuraturze nie wyznaczono pracowników, którzy udzielają wsparcia osobom niepełnosprawnym.
  • Na drzwiach wejściowych znajduje się tablica informacyjna dla osób niewidomych bądź niedowidzących.
  1. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Północ w Częstochowie
  • W budynku przy ul. Gen. Wł. Sikorskiego 80 znajdują się dwie toalety wyposażone w odpowiedni sprzęt umożliwiający korzystanie z nich przez osoby niepełnosprawne, usytuowane na poziomie „0” przy biurze podawczym oraz na poziomie „1”.
  • Szybkie i sprawne przemieszczanie się osób niepełnosprawnych po całym budynku umożliwia zamontowana z boku budynku winda. Wejście do siedziby prokuratury także nie nastręcza problemu z uwagi na usytuowanie go na poziomie chodnika, bez progów wejściowych.
  • Do udzielania wsparcia osobom niepełnosprawnym wyznaczono pracownika biura podawczego dostępnego pod numerem telefonu 34 322-14-07 wew. 208.
  1. Prokuratura Rejonowa Częstochowa-Południe w Częstochowie
  • Budynek przy ul. Gen.Wł. Sikorskiego 80 oddany do użytku w 2015 roku spełnia dyrektywy w zakresie dostępu osób niepełnosprawnych do instytucji i urzędów, obowiązujące na dzień oddania budynku do użytkowania. Usytuowany jest w odległości około 300-400 metrów od przystanków autobusowych. Przed siedzibą znajduje się parking, z którego prowadzi wejście wprost do budynku (z poziomu gruntu). Na wyposażeniu budynku znajduje się ogólnodostępna winda (z „poziomu 0”), a w przypadku osób mających problemy z poruszaniem się, pracownik biura podawczego umożliwia dostęp do windy z parteru („poziomu -1”) lub osoba taka jest przyjmowana w pomieszczeniu znajdującym się na parterze budynku. W przypadku osób niewidomych lub słabo widzących pracownik biura podawczego oferuje pomoc w dostaniu się interesanta do właściwego pomieszczenia lub proponuje przyjęcie osoby niewidomej w pomieszczeniu usytuowanym na parterze budynku.
  • Kontakt telefoniczny z pracownikiem biura podawczego możliwy jest po wybraniu numeru 34 322-14-07 wew. 210.
  • W budynku znajdują się dwie toalety przystosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych – jedna na parterze, przy biurze podawczym, druga na poziomie 0. Brak jest natomiast wyraźnego oznaczenia o ich przystosowaniu dla potrzeb osób niepełnosprawnych.
  1. Prokuratura Rejonowa w Częstochowie
  • Budynek przy ul. J. Kilińskiego 23 nie posiada rozwiązań architektonicznych umożliwiających dostęp dla osób niepełnosprawnych, jak również toalet przystosowanych dla takich osób.
  • W tut. Prokuraturze nie wyznaczono pracowników, którzy udzielają wsparcia osobom niepełnosprawnym.
  1. Prokuratura Rejonowa w Myszkowie
  • Budynek przy ul. Kościelnej 15 jest jedynie częściowo przystosowany dla potrzeb osób niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne ( także korzystające z wózków inwalidzkich ) mają możliwość wejścia ( wjazdu ) do budynku od strony parkingu wewnętrznego, gdzie za drzwiami wejściowymi znajduje się podjazd na korytarz parteru. Tam też istnieje możliwość skorzystania z toalety, która co prawda nie jest przystosowana dla osób niepełnosprawnych, lecz jej wielkość pozwala na pomoc innej osoby. Natomiast osoba niepełnosprawna, korzystająca z wózka inwalidzkiego, nie ma obecnie możliwości samodzielnego dotarcia na piętro budynku.
  • Wsparcia osobom niepełnosprawnym w koniecznych przypadkach udzielają pracownicy administracyjni pracujący na parterze budynku.
  1. Prokuratura Rejonowa w Lublińcu
  • Budynek przy ul. Plebiscytowej 30 jest przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Wejście do budynku znajduje się na parterze. Na parterze znajduje się toaleta i pokój prokuratora, co umożliwia bez przeszkód wykonanie ewentualnych czynności procesowych z udziałem osób niepełnosprawnych.
  • Wsparcia osobom niepełnosprawnym w razie konieczności udziela Kierownik Sekretariatu tel. 34 3530722 wew. 23
Logo Biuletynu Informacji Publicznej
Informacje o publikacji dokumentu
Pierwsza publikacja:
16.02.2021 09:02 Łukasz Krygier
Wytwarzający/ Odpowiadający:
Łukasz Krygier
Tytuł Wersja Dane zmiany / publikacji
Deklaracja dostępności 5.0 12.03.2024 08:17 Łukasz Krygier
Deklaracja dostępności 4.0 03.03.2023 13:33 Łukasz Krygier
Deklaracja dostępności 3.0 28.02.2022 09:34 Łukasz Krygier
Deklaracja dostępności 2.0 26.03.2021 14:24 Łukasz Krygier
Deklaracja dostępności 1.0 16.02.2021 09:02 Łukasz Krygier

Aby uzyskać archiwalną wersję należy skontaktować się z Redakcją BIP

{"register":{"columns":[]}}