Oferta szkoleniowa Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów
29.05.2020
Upowszechnianie wiedzy to jeden z priorytetów działalności Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, który jest realizowany poprzez organizację szkoleń oraz działalność wydawniczą o charakterze edukacyjnym, popularno-naukowym i naukowym. W związku z zaistniałą sytuacją epidemiologiczną oferta została dostosowana do panujących warunków – szkolenia są prowadzone online, zaś wydawnictwa udostępnione w wersji elektronicznej.
Działalność wydawnicza
- serie wydawnicze: ABC działalności muzeów, Biblioteka Narodowego Instytutu Muzealnictwa i Ochrony Zbiorów, Statystyka Muzeów, Pomniki Muzealnictwa Polskiego (koedycja z Państwowym Instytutem Wydawniczym), Muzeologia (koedycja z Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie);
- wydawnictwa w ramach projektu Historia: poszukaj (Wieloletni Program Rządowy Niepodległa): Podjąć wyzwanie! II Rzeczpospolita na drodze do nowoczesności, Gra o niepodległość, Historia z bliska;
- czasopisma: „Muzealnictwo” (na liście Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego), „Cenne, Bezcenne, Utracone”.
Publikacje Instytutu zostały udostępnione do bezpłatnego użytkowania za pośrednictwem strony internetowej NIMOZ (link).
W ramach upowszechniania problematyki dokumentacji i ewidencji muzealiów, do końca 2020 roku udostępnione zostanie także tłumaczenie na język polski SPECTRUM 5.0: najnowszej wersji brytyjskiego standardu zarządzania dokumentacją muzealiów. Tłumaczenie wersji 4.0 udostępnione jest pod adresem (link) .
Działalność szkoleniowa (wrzesień – grudzień 2020)
Szkolenia w wersji zdalnej zostaną uruchomione od początku i będą już stałym elementem oferty. Natomiast szkolenia stacjonarne w drugiej połowie 2020 roku nie są planowane.
- Szkolenia współprowadzone
W 2020 roku przewidywane są następujące szkolenia: Analizy mikrobiologiczne – monitoring środowiska muzeum (we współpracy z Wydziałem Biologii Uniwersytetu Warszawskiego) oraz Prezentacja dorobku naukowego i oferty badawczej Polskiego Konsorcjum dla Badań nad Dziedzictwem Kulturowym E-RIHS.PL. Terminy szkoleń zostaną podane po uzgodnieniu z ich współorganizatorami.
Powrót do pełnej oferty szkoleń – w wersji on-line oraz stacjonarnej – jest przewidywany w 2021 r.
Dodatkowe informacje można uzyskać pisząc na adres: #szkolenia@nimoz.pl
Materiały
SZKOLENIA NIMOZ ON-LINE HARMONOGRAMSZKOLENIA_NIMOZ_ON-LINE_-_HARMONOGRAM.pdf 0.18MB