W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Tomasz Małodobry p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej

18.12.2020

Tomasz Małodobry został powołany na stanowisko p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej. Funkcję tę pełnić będzie od 18 grudnia br. Powołanie wręczył minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu prof. Piotr Gliński.

Tomasz Małodobry p.o. dyrektora Studia Filmów Rysunkowych w Bielsko-Białej, fot. Danuta Matloch

Tomasz Małodobry

Absolwent Katedry Zarządzania i Komunikacji Społecznej Uniwersytetu Jagiellońskiego, stypendysta Departamentu Stanu USA w Brooklyn College w Nowym Jorku.

Od początku 2015 roku aktywnie zaangażowany w działalność kulturalną, w tym poprzez organizacje wystaw: „Ormianie w Służbie Rzeczpospolitej”, „Moi Żydowscy rodzice, Moi Polscy rodzice”. W tym samym czasie związał się zawodowo z projektem Muzeum Pamięci Żydowskiej w Krakowie organizowanym m.in. przez Gminę Wyznaniową w Krakowie.

Od 2016 roku wykładowca na Uniwersytecie Papieskim im. Jana Pawła II w Krakowie, gdzie wykłada przedmioty dla studentów dziennikarstwa z zakresu marketingu internetowego oraz nowych technologii w komunikacji.

W 2018 roku Instytut Biznesu opublikował jego dwie broszury, które napisał na kanwie doświadczeń zdobytych w muzeum, tj; „Wdrażanie Nowych Technologii w Muzeach” oraz „Efektywne zarządzanie jednostką kultury”.

Zawodowo od 2018 roku zajmował się obsługą inwestycji i rozwoju jako prywatny przedsiębiorca oraz w takich firmach jak Apollo Film, Sefako SA, obecnie pełni funkcję Członka Zarządu ds. Handlu w firmie Mesko-Rol z grupy Agencji Rozwoju Przemysłu, gdzie do jego obowiązków należy proces połączeń kapitałowych, jak również zwiększenie wolumenu sprzedaży.

Studio Filmów Rysunkowych w Biesku-Białej

Studio Filmów Rysunkowych powstało w 1947 r. Pod kierownictwem plastyka Zdzisława Lachura utworzono w Katowicach zespół, który po komplikacjach lokalowych trafił do Bielska. Pierwszy film rysunkowy powstał rok później. Czarno-biały „Czy to był sen?” nigdy jednak nie wszedł na ekrany. Z bielskim studiem współpracowali m.in. Zbigniew Lengren, Jan Szancer, Józef Szajna, Jan Brzechwa, Ludwik Jerzy Kern, Stefan Kisielewski, Krzysztof Komeda i Krzysztof Penderecki. W wytwórni powstało ponad 1 tys. filmów animowanych.

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji

Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej stanowić będzie połączenie nowoczesnego muzeum z parkiem rozrywki. Przywodzi na myśl typowe ekspozycje wystawiennicze ulokowane przy zagranicznych studiach filmowych. Centrum tworzone będzie w oparciu o dorobek Studia Filmów Rysunkowych.

Projekt budowy Interaktywnego Centrum Bajki i Animacji otrzymał dofinansowanie w wysokości 15,1 mln zł z funduszy norweskich. Koszt całej inwestycji, która ma zostać zakończona w 2023 r., to 32 mln zł.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}