Back

Poljaci osvajači medalja u Podgorici

06.06.2022

ITTF Fa20 Para prvenstvo Crne Gore 2022 - Poljaci sa 5 medalja u dublu i mješovito.

ITTF Fa20 Montenegro Para Championships 2022

U glavnom gradu Crne Gore je u danima 2-4. jun održano ITTF Fa20 para prvenstvo Crne Gore 2022.

Rafal Čuper / Tomaš Jakimčuk (klasa MD4) i Rafal Lis / Kšištof Žilka (klasa MD8) osvojili su zlatne medalje u parovima.

Poljaci su osvojili ukupno 5 medalja u parovima, a na cijelom takmičenju u Podgorici čak 13, čime su postali pobjednici u plasmanu medalja turnira.

Poljsku su tokom turnira predstavljali sljedeći stonoteniseri: Daniel Stašak, Rafal Čuper, Rafal Lis, Tomaš Jakimčuk, Kšištof Žilka i David Sova (IKS Jezioro Tarnobrzeg), Dominik Bartosik (Start Skierniewice), Dominika A. Stargard, Piotr Manturz (RSSiRON Start Radom), Marcin Zielinski (KS Bogoria Grodzisk Mazowiecki), Mihal Deigsler (IKS Start Kraków), Barbara Jablonka (RSSiRON Start Radom).

U finalnim mečevima Rafal Čuper (PSSON Start Białystok) i Tomaš Jakimčuk savladali su Slovake Jana Riaposa i Martina Ludrovskog sa 3-1, a Rafal Lis (SR-S Szansa Start Gdańsk) i Kšištof Žilka (GZSN Start Gorzów) Vielkopolbs Mladen Ćirić i Mitar Palikuć 3:1.

Srebro su osvojile Magdalena Sutkovska-Pavlasek (KS ATS Stargard) i Piotr Mantuž (RSSiRON Start Radom), a u dublu Barbara Jablonka (RSSiRON Start Radom) i Magdalena Sutkovska-Pavlasek, dok su bronzu osvojile Barbara Jablonka i Michał Deigsler (IKS Start Kraków) u mješovitoj igri.

Pred reprezentacijom Poljske su pripreme za jesenje Svjetsko prvenstvo za osobe sa invaliditetom u Španiji.