W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Po pierwsze Mnie Kochaj”

W ramach konkursu Fundacja „Otwarte dłonie” i Fundacja „Aktywnej Rodziny” wspólnie przedstawiły projekt, którego działania koncentrowały się na wzmacnianiu trwałości małżeństwa i jego rozwoju. Wspomagały młodych w zakładaniu rodziny oraz nieodkładaniu decyzji o macierzyństwie, przygotowując ich zarazem do nowych ról życiowych i społecznych. Projekt przygotowywał pary do radzenia sobie z trudnościami i konfliktami w życiu rodzinnym.

PPR2021_Fundacja Aktywnej Rodziny i Otwarte Dłonie

W ramach projektu  powstał  8-odcinkowy serial o ogólnopolskim zasięgu pt. „Po Pierwsze Mnie Kochaj ” dostępny w serwisie You Tube na kanale „Po pierwsze mnie kochaj” oraz na dedykowanej projektowi stronie. W każdym odcinku pokazane są różne problemy, które mogą wystąpić w relacjach w rodzinie oraz różne sytuacje, które pojawiają się w życiu rodzinnym jak np. narodzenie dziecka w rodzinie. Niektóre odcinki w sposób humorystyczny inne w poważniejszy wskazują nam, że rozwiązanie zawsze istnieje i czasami jest prostsze niż nam się wydaje. Odcinki można także wykorzystać na warsztatach dla małżeństw, rodzin i narzeczonych.

Współpraca z influencerami
W celach edukacyjnych na stronie projektu zostały dodatkowo opublikowane webinary  i wywiady do których zostali zaproszeni eksperci oraz blogerzy.  Z kolei na stronie projektowej powstały artykuły. Materiały zrealizowano we współpracy z  blogerami i influencerami min.: Agnieszka i Michał Aliccy -  autorzy blogów Pani Zdrowego Rozsadku i Tata Szef, wspólnie prowadzą kanał na YOUTUBE  „Kiedy dzieci śpią”;  Agnieszka Kaczorowska-Pela i Maciej Pela -  tancerka, aktorka, influencerka;  Agnieszka Pieniążek - edukatorka i mentorka, autorka bloga „Domowe Zawirowania”; Izabella Kulesza - edukatorka finansowa budżetu domowego;  Marta Zgutczyńska-Kozłowska - aktorka, tiktokerka; Patrycja Zywert-Szypka – aktorka; Julia Trębacz- Mazuruk i Kamil Mazuruk - aktorka, piosenkarka, modelka wspólnie z mężem prowadzą bloga ‘’Rodzinkologia”,   Anna i Piotr Patejuk - publicyści portalu „Horyzonty”.

Webinar

W ramach projektu zostały również przeprowadzone spotkania konferencyjno- warsztatowe w 5 miejscach: 2 spotkania  w Olsztynie oraz w Ostródzie, Klebarku i Bartągu. W każdym miejscu zrealizowano po 5 godzin spotkań razem 25 godzin. We  wszystkich spotkaniach uczestniczyło łącznie 259 osób . Warsztaty były prowadzone na podstawie workbooka „Misja Miłość w Małżeństwie”, który powstał także w ramach projektu. „Misja Miłość w małżeństwie to 48 stronicowa z pięknymi grafikami książka, którą można wykorzystać w prowadzeniu warsztatów dla małżonków, a także indywidulanie do przeczytania i przerobienia zamieszczonych tam ćwiczeń w domu dla każdego małżeństwa. Woorkbook spotkał się z entuzjastycznym przyjęciem. Wszystkie wydrukowane w ramach projektu egzemplarze rozeszły się bardzo szybko i cieszyły się dużą popularnością. 

Działania w ramach projektu „Po pierwsze mnie kochaj” promowane były przez media takie jak: Facebook, Instagram, TiK Tok,  You Tube, TVP 3, Radio Olsztyn, Radio Plus, Meloradio.

Powstały strony projektu na Facebooku oraz na Instagramie a także uruchomiliśmy stronę na Tik Toku. Przez okres trwania projektu były zamieszczane na nich treści, filmiki  i grafiki. Treści zamieszczone na fanpage projektu na Facebook zostały wyświetlone 115379 razy, na Instagramie 64503, na Tik Toku 42624. Materiały wideo na kanale Youtube wyświetlono 30051 razy. Strona projektu została odwiedzona 1703 razy.

***

Projekt „Po pierwsze mnie kochaj”  został zorganizowany w ramach konkursu „Po pierwsze Rodzina!” z inicjatywy Ministra Rodziny i Polityki Społecznej oraz Pełnomocnika Rządu ds. Polityki Demograficznej.

Fundacja „Otwarte dłonie” i Fundacja „Aktywnej Rodziny” prowadzą działania, które mają na celu wspieranie  rodzin w ich funkcjonowaniu,  pomoc rodzinom przeżywającym trudności i kryzysy oraz   realizują działania, które pozwalają wyeliminować deficyty lub dysfunkcje w rodzinach, a także z profilaktycznie przeciwdziałać ich marginalizacji i wykluczeniu zachęcając do aktywności i uspołeczniania.

Wideo

{"register":{"columns":[]}}