W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

„Stawiam na Rodzinę II”

„Stawiam na Rodzinę II” to hasło drugiej edycji projektu skierowanego do kobiet i mężczyzn w różnym wieku, do narzeczonych, małżeństw oraz rodziców. Inspirujące treści zostały również skierowane do tych, którzy kształtują młode pokolenia, czyli nauczycieli, wychowawców i pedagogów.

PPR2021_Stowarzyszenie Kulturalno-Wychowawcze_w Jarosławiu

Celem projektu było zwrócenie uwagi na rodzinę i zatroszczenie się o jej potrzeby. Poprzez zaplanowane działania tj.: dostęp do odpowiedniej wiedzy, wzmocnienie kompetencji i przekazanie konkretnych narzędzi, znacznie wzrosły kompetencje małżonków, rodziców, nauczycieli, wychowawców, czy pedagogów. Jednym z założeń było również wzmocnienie i rozwój Uczestników, bo kiedy ktoś się rozwija i uczy, zmienia się nie tylko on sam, ale jego zmiana ma wpływ na otoczenie: na współmałżonka, dzieci, środowisko pracy.

Z Konsultacji z doradcami rodzinnymi i mediatorem skorzystali narzeczeni, jak również małżeństwa. Zespół  Stowarzyszenia przeprowadził 170 godzin konsultacji z 85 osobami. W głównej mierze były to małżeństwa w konflikcie, z problemami komunikacyjnymi, ale też rodzice którzy mieli kłopoty ze swoimi dziećmi.

Z powodzeniem zostały przeprowadzone Kursy Podstawowe z Metody Rozpoznawania Płodności według prof. Rötzera. W 4 Kursach uczestniczyło 50 osób. Tyle samo osób skorzystało z Kursu „Zwiększ swoje szanse”, który był skierowany do par starających się o poczęcie dziecka chcących przygotować się dobrze na ten moment, poznać swoje organizmy i sposoby jego funkcjonowania.

Po zakończeniu obu kursów, kolejna grupa 100 osób skorzystała z indywidualnych Konsultacji z nauczycielem metody – było to aż 240 godzin konsultacji!

Kurs

Dużym zainteresowaniem cieszył się Kurs „Pogaduchy-Pogaduszki” skierowany do wszystkich osób pracujących z dziećmi, a więc: nauczycieli, wychowawców, pedagogów a także rodziców. W 4 spotkaniach wzięło udział 40 osób. Uczestnicy nauczyli się, jak rozmawiać z dziećmi i młodzieżą na tematy związane z dojrzewaniem, miłością, pierwszymi związkami, seksualnością, czy płodnością.

W projekcie nie zabrakło tematu skierowanego głównie do kobiet. W czasie kursu „Moc Kobiet” zostały omówione kwestie związane z kobiecością, twórczym małżeństwem i macierzyństwem.

***

Stowarzyszenie Kulturalno-Wychowacze im. Ks. Piotra Skargi na co dzień pracuje w obszarze pomocy rodzinom – głównie dysfunkcyjnym (wykluczonym społecznie, zagrożonym przemocą itp.). Prowadzi świetlicę socjoterapeutyczną, która jest przyjaznym i otwartym miejscem dla ponad 80 dzieci. Dzieci i młodzież znajdują tu opiekę i wsparcie przez cały rok, nie wyłączając ferii i wakacji. Obszarami dodatkowymi Stowarzyszenia są działania edukacyjne i konsultacyjne dla rodziców, rodzin, małżeństw i narzeczonych.

{"register":{"columns":[]}}