W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przedłużenie naboru FAMI.02.01-IZ.00-005/24 na integrację obywateli państw trzecich w Polsce

24.01.2025

Informujemy, że w odpowiedzi na Państwa prośby termin składania wniosków w naborze FAMI.02.01-IZ.00-005/24 - integracja obywateli państw trzecich w Polsce został ponownie wydłużony o dwa tygodnie - do 14.02.2025. Dodatkowo zamieszczamy nowe informacje w sprawie naboru.

Termin składania wniosków w naborze FAMI.02.01-IZ.00-005/24 - integracja obywateli państw trzecich w Polsce został ponownie wydłużony o dwa tygodnie - do 14.02.2025. Jest to ostateczny termin na złożenie wniosków i nie zostanie on już wydłużony.

Wnioskodawcy, którzy już złożyli wniosek mają możliwość dokonania korekt i złożenia wniosku ponownie.

Dodatkowo zachęcamy do śledzenia strony internetowej, w szczególności do zapoznawania się z aktualizowaną na bieżąco tabelą Q&A, w której znajdują się zadawane przez wnioskodawców pytania wraz z odpowiedziami.

Poniżej podajemy kilka informacji, o które dostajemy najwięcej pytań:

- wniosek obowiązkowo należy złożyć poprzez system CST2021 – jest to jedyna możliwa ścieżka;

- zgodnie z Regulaminem jedna organizacja może złożyć tylko jeden wniosek, w którym jest liderem. Ograniczenie dotyczy zatem tylko wniosków składanych w partnerstwie. Regulamin natomiast nie zawiera limitu, jeśli chodzi o liczbę wniosków składanych samodzielnie.

Zatem:

- podmiot X może złożyć dowolną ilość wniosków jeśli składa je samodzielnie, tj. nie w partnerstwie;

- podmiot Y może złożyć wyłącznie jeden wniosek jako lider jeśli składa wniosek w partnerstwie;

- Jednocześnie podmiot Y, który składa wniosek jako lider w projekcie z partnerami może być partnerem w innych projektach innych podmiotów – jednak nie może dodatkowo składać wniosków samodzielnie.

- w miastach, w których działają Centra Integracji Cudzoziemców nie można prowadzić działań obligatoryjnych, które CIC prowadzą z FAMI – inne działania są możliwe do realizacji. Lista działań obligatoryjnych dla CIC, została zamieszczona na stronie naboru.

Poza obszarem miasta, w którym funkcjonuje CIC można prowadzić wszelkie działania wpisujące się w Regulamin naboru, także w bezpośrednim sąsiedztwie miasta będącego siedzibą CIC.

- nie są kwalifikowalne żadne szkolenia zawodowe, także takie, które nie prowadzą do uzyskania formalnych kwalifikacji zawodowych ani certyfikatów;

- wkład własny może być pokryty jedynie środkami finansowymi; wkład własny może być pokryty z innej dotacji (np. Ministerstwa, Urzędu Miasta, Funduszy Norweskich), ale nie z dotacji finansowanej z budżetu UE, czy też z innego projektu finansowanego z funduszy unijnych;

- oceniający kierują się zasadami racjonalności wydatków oraz efektywności kosztowej; należy również pamiętać o zapewnieniu trwałości po zakończeniu projektu;   

- już na etapie składania wniosku należy zastosować przedziały wiekowe jako wskaźniki własne, odpowiednio dla wskaźników obowiązkowych. W praktyce mogą być to trzy nowe wskaźniki, ponieważ dodając wskaźnik np. „Liczba uczestników, którzy otrzymali wsparcie (osoby<18 roku życia)” należy zaznaczyć, że został zastosowany podział na płeć;

- „Beneficjent rzeczywisty” oznacza osobę fizyczną lub osoby fizyczne będące ostatecznymi właścicielami beneficjenta lub sprawujące kontrolę nad tym podmiotem lub osobę fizyczną lub osoby fizyczne, w imieniu których przeprowadzana jest transakcja lub działalność.

 

W przypadku pytań/wątpliwości dot. naboru prosimy o kontakt pod adresem fundusze.kontakt@mswia.gov.pl. Prosimy o zadawanie pytań do 7 lutego 2025r. Pytania zadane po tym terminie mogą pozostać bez odpowiedzi.

Materiały

FAMI.02.01-IZ.00-005/24 - integracja obywateli państw trzecich w Polsce
{"register":{"columns":[]}}