Zakończenie III moduł szkolenia z "Taktyki i technik interwencji"
Zakończyła się właśnie realizacja III modułu specjalistycznego szkolenia z Udzielania pomocy w sytuacjach zagrożenia życia i zdrowia w warunkach działań taktycznych, w tym współpraca z Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym, współfinansowanego z funduszy norweskich, w ramach projektu "Bezpieczeństwo w strefie Schengen – zwiększenie skuteczności działań funkcjonariuszy celnych z regionów Mazowsza i Pomorza Zachodniego w walce z przestępczością trans graniczną i zorganizowaną".
Projekt realizowany jest przez Izbę Celną w Warszawie w partnerstwie z Izbą Celną w Szczecinie. W ramach szkolenia z taktyki i techniki interwencji odbyły się 3 moduły szkoleń:
- środki przymusu bezpośredniego;
- terroryzm i jego ewaluacja;
- udzielanie pierwszej pomocy przedmedycznej.
W module III uczestniczyło łącznie 244 funkcjonariuszy celnych z Izb Celnych w Szczecinie i Warszawie.
Moduł obejmował tematykę z zakresu pierwszej pomocy, z jaką funkcjonariusze mogą spotkać się na co dzień, podczas działań taktycznych. W ramach szkolenia grupa funkcjonariuszy uczestniczyła w zajęciach ucząc się procedur, zasad transportu oraz sprawdzając nabytą wiedzę teoretyczną podczas ćwiczeń praktycznych z wykorzystaniem helikoptera. To pierwsze tego typu szkolenie w Służbie Celnej na taką skalę.