Zostań członkiem Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem III kadencji! Ruszył nabór uzupełniający
27.10.2023
Na podstawie Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu ds. Pożytku Publicznego z dnia 10 września 2019 r. (Dz. U. z 2019 r. poz. 1743 z późn. zm.) w sprawie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem Wiceprezes Rady Ministrów, Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego prof. Piotr Gliński ogłasza nabór uzupełniający na członków Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem III kadencji.
W skład Rady zostaną powołane osoby będące przedstawicielami:
- organizacji pozarządowych, związków i porozumień organizacji pozarządowych oraz podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057);
- młodzieżowej rady gminy w rozumieniu art. 5b ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm.), młodzieżowej rady powiatu w rozumieniu art. 3e ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920 z późn. zm.) oraz młodzieżowego sejmiku województwa w rozumieniu art. 10b ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1668 oraz z późn. zm.);
Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w rozumieniu art. 338 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.).
Informacje szczegółowe dotyczące naboru:
1. Przedstawiciele organizacji pozarządowych
Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego zaprasza osoby będące przedstawicielami organizacji pozarządowych, związków i porozumień organizacji pozarządowych, a także podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057).
Treść zgłoszenia ww. kandydatów powinna zawierać:
- wniosek prezentujący kandydata, wskazujący jego kwalifikacje przydatne do wykonywania zadań członka Rady;
- wskazanie głównej organizacji kandydata;
- oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa umyślne;
- dokumenty poświadczające, że kandydat na członka Rady posiada poparcie co najmniej 8 organizacji pozarządowych lub podmiotów określonych w art. 3 ust. 3 ustawy (Dz. U. z 2020 r. poz. 1057).
2. Przedstawiciele młodzieżowych rad i sejmików
Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego zaprasza osoby będące przedstawicielami młodzieżowej rady gminy w rozumieniu art. 5b ust. 2 ustawy z dnia 8 marca 1990 r. o samorządzie gminnym (Dz. U. z 2020 r. poz. 713 z późn. zm.), młodzieżowej rady powiatu w rozumieniu art. 3e ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2020 r. poz. 920 z późn. zm.) oraz młodzieżowego sejmiku województwa w rozumieniu art. 10b ust. 2 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie województwa (Dz. U. z 2020 r. poz. 1668 oraz z późn. zm.)
Treść zgłoszenia ww. kandydatów powinna zawierać:
- wniosek prezentujący kandydata, wskazujący jego kwalifikacje przydatne do wykonywania zadań członka Rady;
- oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa umyślne;
- dokumenty poświadczające, że kandydat na członka Rady posiada poparcie co najmniej 3 młodzieżowych rad gmin, młodzieżowych rad powiatów lub młodzieżowych sejmików województw.
3. Przedstawiciele Parlamentu Studentów RP
Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego zaprasza osoby będące przedstawicielami Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej w rozumieniu art. 338 ust. 1 ustawy z dnia 20 lipca 2018 r. – Prawo o szkolnictwie wyższym i nauce (Dz. U. z 2021 r. poz. 478 z późn. zm.).
Treść zgłoszenia ww. kandydatów powinna zawierać wniosek prezentujący kandydata, wskazujący jego kwalifikacje przydatne do wykonywania zadań członka Rady;
- oświadczenie kandydata o niekaralności za przestępstwa umyślne;
- oświadczenie Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej popierające kandydata na członka Rady.
Termin i forma zgłoszenia kandydatur:
Ostateczny termin zgłaszania kandydatur upływa z dniem 17 listopada 2023 r. (decyduje data wpływu zgłoszenia).
Zgłoszenia złożone po terminie pozostawia się bez rozpoznania.
Zgłoszenie można przesłać:
– w formie elektronicznej z elektronicznym podpisem kwalifikowanym wraz z poparciem ww. organizacji, także podpisanych elektronicznym podpisem kwalifikowanym, oraz oświadczeniem kandydata o niekaralności za przestępstwa umyślne podpisanym elektronicznym podpisem kwalifikowanym (dodatkowo pliki w formie edytowalnej – rozszerzenie *.doc, *.docx) na adres e-mail: sekretarz.RDZMP@kprm.gov.pl z dopiskiem w temacie wiadomości: Zgłoszenie uzupełniające na członka II kadencji Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem.
– na biuro podawcze KPRM lub pocztą tradycyjną na adres:
Sz. P. Piotr Gliński
Przewodniczący Komitetu ds. Pożytku Publicznego
Kancelaria Prezesa Rady Ministrów
Al. Ujazdowskie 1/3
00-583 Warszawa
z dopiskiem na kopercie: „Zgłoszenie uzupełniające na członka III kadencji Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem”.
– w przypadku kandydata posiadającego poparcie uprawnionych podmiotów częściowo w wersji papierowej, a częściowo w wersji elektronicznej z elektronicznym podpisem kwalifikowanym konieczne jest przesłanie wszystkich dokumentów w wersji elektronicznej (w tym skanów dokumentów podpisanych odręcznie), a równocześnie przesłanie dokumentów podpisanych odręcznie pocztą tradycyjną.
W przypadku pytań lub wątpliwości prosimy o kontakt drogą mailową na adres: sekretarz.RDZMP@kprm.gov.pl.
Podstawa prawna: §11 Rozporządzenia Przewodniczącego Komitetu Do Spraw Pożytku Publicznego z dnia 10 września 2019 r. w sprawie Rady Dialogu z Młodym Pokoleniem (Dz.U.2019.1743).
Materiały
Formularz zgłoszeniowy RDzMPFormularz_zgłoszeniowy_RDzMP.doc 0.06MB Wzór formularza poparcia
Wzór_formularzu_poparcia.docx 0.01MB Oświadczenie o niekaralności
Oświadczenie_o_niekaralności.docx 0.01MB