Poznaj warianty przebiegu S5 Wirwajdy - Nowe Marzy
11.01.2023
Od 16 do 18 stycznia 2023 r. odbędą się spotkania informacyjne, podczas których zaprezentowane zostaną warianty przebiegu drogi ekspresowej S5 na terenie województwa kujawsko-pomorskiego. Celem spotkań jest poinformowanie lokalnej społeczności oraz wszystkich zainteresowanych osób o planowanej inwestycji drogowej oraz zebranie opinii dotyczących proponowanych wariantów przebiegu trasy.
Harmonogram i program spotkań informacyjnych
16 stycznia (poniedziałek), godz. 17 - Gmina Jabłonowo Pomorskie i Gmina Świecie nad Osą
Gminny Ośrodek Kultury w Świeciu nad Osą,
Świecie nad Osą 112
17 stycznia (wtorek), godz. 17 - Gmina Gruta i Gmina Radzyń Chełmiński
Zespół Szkół w Radzyniu Chełmińskim,
ul. Sady 14
18 stycznia (środa), godz. 17 - Gmina i Miasto Grudziądz, Gmina Płużnica i Gmina Stolno
Szkoła Podstawowa w Sztynwagu,
Sztynwag 46
Program spotkań obejmuje:
- prezentację projektu,
- przedstawienie projektowanych wariantów przebiegu drogi S5,
- omówienie zagadnień związanych z ochroną środowiska,
- zebranie opinii i dyskusję.
Informacje o projekcie i zgłaszanie uwag
Zainteresowani mieszkańcy mogą przed spotkaniem zapoznać się z inwestycją, korzystając z materiałów informacyjnych dostępnych na stronie internetowej projektu.
Pod podanym adresem znajdują się również ankiety na temat inwestycji. Wypełnione i podpisane ankiety zawierające opinie, uwagi, wnioski i zastrzeżenia wobec proponowanych rozwiązań projektowych można przesyłać do 28 lutego 2023 r. drogą mailową lub pocztą tradycyjną na adres:
- GDDKiA Oddział w Bydgoszczy, ul. Fordońska 6, 85-085 Bydgoszcz, adres e-mail: sekretariat_byd@gddkia.gov.pl
- Trakt sp. z o.o. sp. k., ul. Jesionowa 9a, 40-159 Katowice, adres e-mail: trakt@trakt.eu
Odszkodowania za nieruchomości zajęte pod planowaną inwestycję
Na mocy decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (jej uzyskanie planowane jest na przełomie lat 2030-2031) nieruchomości zajęte pod pas drogowy staną się własnością Skarbu Państwa. Dotychczasowi właściciele otrzymają odszkodowanie za zajętą nieruchomość lub jej część. Postępowanie w sprawie wypłaty odszkodowania jest wszczynane przez wojewodę z urzędu, co oznacza, że właściciele nieruchomości nie muszą czynić żadnych dodatkowych starań, aby otrzymać odszkodowanie. Decyzję ustalającą wysokość odszkodowania wydaje wojewoda w oparciu o operat szacunkowy opracowany przez uprawnionego rzeczoznawcę majątkowego, powołanego przez wojewodę.
Szczegółowo o procedurach nabywania nieruchomości pod budowę dróg można przeczytać na naszej stronie internetowej: Wypłata odszkodowania za nieruchomości przejęte pod budowę dróg krajowych.