W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Usprawnimy bezpieczeństwo na DK81 w Skoczowie

25.08.2023

Podpisaliśmy umowę na zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej na ul. Katowickiej na wysokości dojazdu do ul. Wiślańskiej w Skoczowie na DK81. Oprócz sygnalizacji świetlnej, zadaniem wykonawcy będzie również korekta oznakowania pionowego, poziomego i urządzeń bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Skrzyżowanie ul. Katowickiej z ul. Wiślańską w Skoczowie na DK81
- Bezpieczeństwo ruchu drogowego jest priorytetem naszych działań. Dlatego każda nowa inwestycja pomagająca zwiększać jego poziom jest bardzo potrzebna i dobrze odbierana przez uczestników ruchu. Takich działań na terenie całego kraju są tysiące. Przynosi to dobre rezultaty. Dzisiaj Polska jest krajem, w którym najszybciej poprawia się bezpieczeństwo ruchu drogowego w całej Unii Europejskiej - powiedział wiceminister infrastruktury Rafał Weber.

 

Wykonawcą jest firma Instalekt Marek Micor i Wspólnicy z Bielska-Białej. Wartość całej umowy to niemal 750 tys. zł. Na opracowanie projektu oraz realizację robót budowlanych wykonawca ma czas do 6 miesięcy od dnia podpisania umowy. Program Inwestycji został uzgodniony przez Ministra Infrastruktury w dniu 11 marca 2022 r. Inwestycja realizowana będzie w formule Projektuj i buduj. Jej głównym celem jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego, zarówno pieszych, jak i kierowców. To kolejna inwestycja realizowana dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Głównym celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar. Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK), pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach PBDK.

Źródło finansowania

Inwestycja jest przewidziana do finansowania ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdjęcia (1)

{"register":{"columns":[]}}