W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Przebudujemy skrzyżowanie z DK94 w Sławkowie

20.07.2023

Do Wojewody Śląskiego w Katowicach trafił wniosek o wydanie pozwolenia na budowę sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu DK94 z ul. Okradzionowską w Sławkowie wraz z przebudową skrzyżowania. Po uzyskaniu decyzji planujemy w I kw. 2024 r. ogłosić przetarg na roboty budowlane.

Na zdjęciu widoczne jest przejście dla pieszych przy drodze krajowej nr 94 w Sławkowie. Po przebudowie skrzyżowanie zostanie doświetlone, wybudowana zostanie sygnalizacja świetlna w celu poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego

Zakres zadania

Powstanie sygnalizacja świetlna do sterowania ruchem na skrzyżowaniu DK94 z ul. Okradzionowską w Sławkowie. Skrzyżowanie zostanie przebudowane, a prace obejmą pasy przeznaczone do skrętu w lewo, a także wloty boczne. W rejonie skrzyżowania wykonane będą dojścia dla pieszych oraz rowerzystów, przebudowane zostanie dedykowane oświetlenie przejścia dla pieszych, wybudowane zostanie oświetlenie skrzyżowania. Nośność nawierzchni będzie dostosowana do obciążeń 11,5 tony/oś.

Podstawowe informacje o inwestycji

Umowa na wykonanie dokumentacji projektowej została zawarta w dniu 27 stycznia 2022 r. Wykonawcą było Przedsiębiorstwo Usługowo-Handlowe Drog-Men z Rudy Śląskiej. W dniu 30 czerwca 2023 r. Minister Infrastruktury uzgodnił aneks do Programu Inwestycji.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024

Głównym celem Programu jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar.

Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych (PBDK), pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach PBDK.

Źródło finansowania

Inwestycja jest przewidziana do finansowania ze środków budżetowych będących w dyspozycji Generalnego Dyrektora Dróg Krajowych i Autostrad.

Zdjęcia (3)

{"register":{"columns":[]}}