Wybraliśmy najkorzystniejszą ofertę na przebudowę skrzyżowania w Skołoszowie (DK77)
18.01.2022
Oferta konsorcjum firm PBI Infrastruktura i PBI WMB została wskazana jako najkorzystniejsza w przetargu na przebudowę skrzyżowania w ciągu DK77 w m. Skołoszów. Przy braku odwołań od dokonanego wyboru, możliwe będzie podpisanie umowy.
Kryteria oceny ofert
W przetargu złożono cztery oferty. Najkorzystniejszą złożyło konsorcjum: PBI Infrastruktura i PBI WMB, które zaoferowało zrealizowanie zadania za kwotę 856 307,55 zł.
Złożone oferty były oceniane przy zastosowaniu następujących kryteriów: cena (60 procent), termin realizacji umowy (20 procent) oraz przedłużenie okresu gwarancji jakości (20 procent).
Zakres prac
Inwestycja obejmie swoim zakresem przebudowę skrzyżowania w Skołoszowie w ciągu DK77 polegającą na budowie pasów do skrętu w lewo z drogi krajowej, budowie wysp kanalizujących ruch, przebudowie wlotów skrzyżowania. Zmiana organizacji ruchu obejmie odcinek na długości ok. 0,7 km. W ramach robót budowlanych wykonane zostanie frezowanie istniejącej nawierzchni jezdni, wzmocnienie nawierzchni, a także przebudowa istniejących zjazdów publicznych. Termin realizacji zadania to 25 tygodni od daty podpisania umowy.
Cel realizacji zadania
Droga krajowa nr 77 jest jednym z ważniejszych szlaków komunikacyjnych prowadzących ruch do granicy z Ukrainą w Medyce. Ze względu na zwiększające się natężenie ruchu, przy dużym udziale pojazdów ciężkich jadących w kierunku przejścia granicznego, przebudowa skrzyżowania jest ważna ze względu na zapewnienie bezpieczeństwa uczestnikom ruchu.
W stanie istniejącym na DK77 w m. Skołoszów występuje przekrój czteropasowy jednojezdniowy. Szerokość jezdni na danym odcinku wynosi 14,00 m zaś obustronne pobocze utwardzone ma szerokości 0,5m. Przedmiotowa inwestycja, polegająca na przebudowie skrzyżowania, poprawi warunki ruchu lokalnego oraz w znacznym stopniu poprawi bezpieczeństwo poprzez wyeliminowanie zagrożeń - potencjalnych przyczyn zdarzeń drogowych, zależnych od drogi, jej otoczenia oraz od organizacji ruchu, a także zmniejszenie liczby, skutków oraz kosztów wypadków.