W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Czekamy na opinie do propozycji wariantów drugiego fragmentu OAW

09.02.2023

Przygotowujemy spotkania informacyjne, dotyczące wariantowego przebiegu projektowanej Obwodnicy Aglomeracji Warszawskiej (OAW), od obecnego przebiegu DK92 w okolicy Sochaczewa do drogi ekspresowej S7 na odcinku między Tarczynem i Grójcem. Spotkania zorganizujemy w dziewięciu gminach, których dotyczą zaprojektowane warianty przebiegu przyszłej trasy.

Widok z lotu ptaka na węzeł Mszczonów. Widać ciąg trasy S8, po trzy pasy w każdym kierunku (dwa pasy ruchu i pas awaryjny, który przed zjazdami z trasy zmienia się w pas do prawoskrętu. Jezdnie oddzielone są pasem zieleni wraz z ciągiem barier. Po obu stronach trasy znajdują się wygrodzenia dla zwierząt oraz drogi serwisowe. Przed zjazdem na łącznice znajdują się bramownice z tablicami informacyjnymi. Po środku terenu pomiędzy łącznica o obiema trasami znajduje się zbiornik retencyjny.
Nad trasą, górą odbywa się ruch po drodze krajowej nr50. Jest to droga jednojezdniowa, po jednym pasie w każdą stronę. Widać, że w ciągu tej drogi znajduje się rondo.
Po obu drogach poruszają się samochody. Wokół dróg znajdują się zabudowania i liczne tereny zielone.

Trzy warianty przebiegu

Projektanci pracując nad Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowym zaproponowali trzy warianty przebiegu przyszłej OAW. Ich początek założono na przecięciu z DK92, po południowo-zachodniej stronie Sochaczewa, w gminie Nowa Sucha. Następnie warianty przebiegać mają po zachodniej stronie Żyrardowa i po północnej stronie Mszczonowa. Wszystkie kończą się na przecięciu z istniejącą drogą ekspresową S7 między Tarczynem i Grójcem.

Spotkania informacyjne

W pierwszej połowie marca będzie można zapoznać się z efektem pracy projektantów. Podczas spotkań informacyjnych będziemy zbierać opinie społeczeństwa i władz samorządowych odnośnie przebiegu przyszłej OAW. Następnie projektanci przeanalizują zgłaszane postulaty pod względem możliwych korekt przebiegu trasy. Przed złożeniem wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej przeprowadzimy drugą turę spotkań.

Terminy pierwszej tury spotkań informacyjnych:

- gmina Wiskitki - zmiana miejsca spotkania
2 marca 2023 r., godz. 18:00, hala sportowa przy Zespole Szkół nr 3 w Wiskitkach – ul. Kościuszki 25 (wjazd od ul. Sokołowskiego)

- gmina Puszcza Mariańska
6 marca 2023 r., godz. 14:00, Ochotnicza Straż Pożarna w Walerianach, Waleriany 8B

- gmina Radziejowicezmiana miejsca spotkania dokonana przez Gminę
6 marca 2023 r., godz. 18:00, sala gimnastyczna Szkoły Podstawowej w Korytowie A, ul. Szkolna 3.

- gmina Tarczyn
8 marca 2023 r., godz. 10:00, Dom weselny MUZA w Tarczynie, ul. Mszczonowska 47

- gmina Grójec
8 marca 2023 r., godz. 14:00, Grójecki Ośrodek Kultury w Grójcu, ul. Józefa Piłsudskiego 3

- gmina Pniewy
9 marca 2023 r., godz. 14:00, sala gimnastyczna w Publicznej Szkole Podstawowej im. Papieża Jana Pawła II w Kruszewie, Kruszew 57a

- gmina Żabia Wola
9 marca 2023 r., godz. 18:00, Ochotnicza Straż Pożarna w Skułach, ul. Strażacka 9, Bartoszówka

- gmina Mszczonów
13 marca 2023 r., godz. 12:00, sala konferencyjna hotelu PANORAMA w Mszczonowie, ul. Tarczyńska 109a

- gmina Nowa Sucha
14 marca 2023 r., godz. 18:00, sala gimnastyczna w Szkole Podstawowej im. Jakuba Kopacza w Nowej Suchej, Nowa Sucha 16

Czekamy na opinie

Od 10 lutego materiały informacyjne wraz z formularzem opinii są udostępnione na stronie internetowej: www.trakt.eu/oaw-dk92-s7.

Na opinie czekamy do 28 marca 2023 r. (decyduje data wpływu).

Formularze można przesyłać na adres biura projektowego:

- pocztą e-mail (skan lub zdjęcie obu stron formularza) na adres: oaw-dk92-s7@trakt.eu

- pocztą tradycyjną na adres: TRAKT Sp. z o.o. Sp.k., ul. Jesionowa 9a, 40-159 Katowice

Umowa na prace projektowe

Wykonawcą Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego wraz uzyskaniem decyzji środowiskowej (DŚU) dla tej części OAW jest firma TRAKT. Umowa, o wartości ok. 12,5 mln zł, została podpisana w lipcu 2022 r. i ma być zrealizowana w ciągu 44 miesięcy od daty jej zawarcia. Oznacza to, że zakończenie prac projektowych przewidziane jest w I kwartale 2026 r.

Biuro projektowe przygotuje dokumentację zawierającą wariantowy przebieg tej części OAW, a także materiały i wniosek o wydanie DŚU. GDDKiA złoży je we właściwym organie, celem przeprowadzenia postępowania administracyjnego, które zakończy się wydaniem decyzji środowiskowej.

Planowany harmonogram realizacji:

- przełom 2024/2025 roku – złożenie wniosku o uzyskanie decyzji środowiskowej

- lata 2032-2034 – realizacja robót budowlanych.

Materiały

formularz opinii OAW
formularz​_opinii​_OAW.pdf 0.09MB
plan orientacyjny OAW DK92-S7
plan​_orientacyjny​_OAW​_DK92-S7.pdf 63.72MB
{"register":{"columns":[]}}