W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Doświetlimy dziewięćdziesiąt przejść dla pieszych w ciągu DK12

07.12.2022

Ogłosiliśmy przetarg na realizację zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego na ponad 70-kilometrowym odcinku DK12, który przebiega przez województwo dolnośląskie.

DK12 Głogów - przejście dla pieszych 2022

Zadania będą realizowane w systemie Projektuj i buduj.  To oznacza, że w pierwszej kolejności zostanie wykonana dokumentacja projektowa, a następnie prace w terenie.

Budowę oświetlenia dedykowanego wykonamy na całej DK12, od granicy z województwem lubuskim, aż do granicy z województwem wielkopolskim. Na przejściach dla pieszych zostaną ułożone także specjalne płytki fakturowane dedykowane dla osób niedowidzących i niewidomych. Zadania będą realizowane w miejscowościach: Piotrowice, Przemków, Buczyna, Radwanice, Głogów, Serby, Wilków, Szlichtyngowa, Górczyna, Jędrzychowice, Wschowa, Dębowa Łęka.

Szczegółowa informacja dot. postępowania przetargowego na stronie E-zamówienia.pl. Otwarcie ofert planowane jest 20 grudnia br.

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Realizacja inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest możliwa dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.  Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar. 

Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w PBDK, pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)   

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. 
Obserwuj nas w mediach społecznościowych FacebookTwitter i Instagram

Zdjęcia (16)

{"register":{"columns":[]}}