Doświetlimy przejścia dla pieszych w Gogołowicach, Wińsku oraz Wąsoszu
13.02.2023
Ogłosiliśmy postępowania przetargowe na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego w kilku lokalizacjach na drodze krajowej nr 36. To kolejne inwestycje z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, która w znaczący sposób wpłynie na poprawę bezpieczeństwo pieszych.
Zadania będą realizowane w systemie Projektuj i buduj. To oznacza, że w pierwszej kolejności zostanie wykonana dokumentacja projektowa, a następnie prace w terenie.
W Gogołowicach zostanie doświetlone jedno przejście, na których zostaną m.in. ułożone specjalne płytki dla osób niedowidzących i niewidomych oraz odnowione będzie istniejące oznakowanie poziome. Wybudowana zostanie także strefa przejściowa oświetlenia drogowego. Otwarcie ofert planowane jest 27 lutego br. Szczegóły przetargu znajdują się na PLATOFORMIE ZAKUPOWEJ.
W Wąsoszu doświetlimy siedem przejść dla pieszych wraz z ułożeniem płytek dla osób niewidomych i niedowidzących. Wybudowany zostanie m.in. chodnik o długości ok. 210 m, który stanowić będzie dojście od zatoki autobusowej i przejścia dla pieszych w ciągu głównym DK36. Otwarcie ofert planowane jest 27 lutego br. Szczegóły przetargu znajdują się na PLATOFORMIE ZAKUPOWEJ.
W Wińsku budowa oświetlenia dedykowanego pojawi się na dwunastu przejściach wraz z ułożeniem płytek dla osób niewidomych i niedowidzących. W ramach zadania przewidziano budowę chodnika o łącznej długości ok. 380 m oraz odnowienie istniejącego oznakowania poziomego. Otwarcie ofert planowane jest 28 lutego br. Szczegóły przetargu znajdują się na PLATOFORMIE ZAKUPOWEJ
Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej
Realizacja inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest możliwa dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej. Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar.
Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w PBDK, pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)
Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych Facebook, Twitter i Instagram.