W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Postępują prace dokumentacyjne na przebudowę/budowę mostu przez rzekę Bóbr w Bolesławcu

19.07.2021

Wydana w czerwcu br. decyzja o środowiskowych uwarunkowaniach (DŚU) dla rozbudowy układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 w miejscowości Bolesławiec, jest już prawomocna.

Na zdjęciu widać układ komunikacyjny DK94 w Bolesławcu i most przez rzekę Bóbr.

Firma projektowa w ramach realizacji zadania przeprowadziła m.in. inwentaryzację przyrodniczą, na podstawie której Prezydent Miasta Bolesławiec wydał decyzję środowiskową. W zakresie dokumentacji było wykonanie odwiertów dla potrzeb dokumentacji geologiczno – inżynierskiej. Prowadzono jednocześnie prace związane z projektem konstrukcji nawierzchni, badaniami podłoża gruntowego, projektami geotechnicznymi, projektami budowlanymi czy operatem wodnoprawnym. W przyszłym roku planowane jest uzyskanie decyzji zezwalającej na realizację inwestycji drogowej (ZRID) i ogłoszenie przetargu na realizację robót budowlanych.

Wykonawcą dokumentacji jest Biuro Projektów TRASA Sp. z o.o. z Poznania
Umowna wartość dokumentacji to ponad 760 tys. złotych
Okres trwania umowy na dokumentację: 03.08.2018 - 31.12.2021 wraz z nadzorem autorskim podczas realizacji robót.

Docelowo:
W ramach inwestycji pn. "Rozbudowa układu komunikacyjnego wraz z przebudową istniejącego i budową nowego mostu przez rzekę Bóbr w ciągu drogi krajowej nr 94 (poprzednio nr 4) w miejscowości Bolesławiec", planuje się budowę nowego mostu przez rz. Bóbr (na północ od istniejącego mostu) oraz przebudowę istniejącego mostu. W wyniku czego powstaną równolegle dwa bliźniacze obiekty mostowe, na każdym wykonana zostanie dwupasowa jezdnia oraz chodnik i ścieżka rowerowa zapewniające dobre skomunikowanie obu brzegów rzeki nie tylko dla pojazdów samochodowych, ale także dla ruchu pieszego i rowerowego. Na obu końcach przeprawy mostowej zakłada się wykonanie skrzyżowań z wyspą centralną (tzw. rond turbinowych) o wymiarach zapewniających płynność ruchu oraz pełną swobodę wyboru kierunku ruchu. Przy skrzyżowaniu zachodnim powstaną zatoki autobusowe pozwalające na bezpieczne korzystanie z komunikacji zbiorowej przy jednoczesnym usprawnieniu jej funkcjonowania.

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}