Poznaj warianty przebiegu obwodnicy Złotego Stoku
01.12.2021
Od 13 do 16 grudnia br. odbywać się będą spotkania dla mieszkańców, podczas których zaprezentowane zostaną wstępne korytarze przebiegu obwodnicy Złotego Stoku w ciągu DK46. UWAGA! Nastąpiła zmiana i spotkania odbędą się w formule on-line!
Natomiast już od dziś (1 grudnia) materiały dotyczące proponowanych wariantów przebiegu trasy dostępne są na stronie internetowej inwestycji.
Spotkania wstępnie zaplanowano na terenach poszczegółnych Gmin, jednak z uwagi na aktualną sytuację pandemiczną w kraju, podjęto decyzję, że spotkania odbędą się w formule on-line przy użyciu ogólnodostępnego oprogramowania:
-
Gmina Złoty Stok - 13 grudnia 2021 r. od godziny 16.00
-
Gmina Bardo - 15 grudnia 2021 r. od godziny 16:00
-
Gmina Paczków - 16 grudnia 2021 r. od godziny 15:30
Ankiety z opiniami i wnioskami dotyczącymi przedmiotowej inwestycji dostępne będą on-line na stronie internetowej kontraktu, a w wersji papierowej wraz z ulotkami informacyjnymi w Urzędach poszczegółnych Gmin (tj. Urzędzie Miejskim Złotego Stoku, Urzędzie Miasta i Gminy Bardo oraz Urzędzie Miejskim w Paczkowie).
Ankiety prosimy składać do 10 stycznia 2022 roku, pocztą na adres: Biuro Projektów Dróg i Mostów „BBKS-Projekt” Sp. z o.o., ul. Ojca Beyzyma 10/1, 53-204 Wrocław lub na adres e-mail: dk46stes@bbks-projekt.pl z dopiskiem "Akcja informacyjna - STEŚ Złoty Stok".
Zakres i cel inwestycji
Na etapie Studium techniczno-ekonomiczno-środowiskowego z elementami koncepcji programowej (STEŚ-R) wyznaczone i poddane analizie wielokryterialnej zostaną przebiegi korytarzy obwodnicy Złotego Stoku w ciągu DK46. Trasa będzie miała długość ok. 8 km. Przeanalizowanych zostanie kilka jej wariantów. W ramach inwestycji wykonane zostaną roboty drogowe, odwodnienie, zieleń drogowa. Powstaną nowe obiekty inżynierskie, urządzenia bezpieczeństwa ruchu, kanały technologiczne oraz urządzenia ochrony środowiska.
Głównym celem budowy obwodnicy Złotego Stoku jest wyprowadzenie z miejscowości ruchu tranzytowego, prowadzącego od Opola w kierunku Kotliny Kłodzkiej. Dzięki temu zwiększy się bezpieczeństwo ruchu drogowego oraz dostępność do bazy turystycznej w regionie. Realizacja obwodnicy planowana jest w latach 2027-2030.
Program 100 Obwodnic
Obwodnica Złotego Stoku jest jedną z siedmiu obwodnic w woj. dolnośląskim realizowanych w ramach rządowego Programu budowy 100 obwodnic na lata 2020-2030. Pozostałe to obwodnice: Głogowa w ciągu DK12 o długości 20 km, Kaczorowa w ciągu DK3 o długości 3,7 km, Legnicy w ciągu DK94 o długości 2,8 km, Oławy w ciągu DK94 o długości 11 km, Milicza w ciągu DK15 o długości 12 km oraz Międzyborza w ciągu DK25 o długości 8 km. Budowa obwodnic stworzy stabilny układ komunikacyjny na sieci dróg w województwie dolnośląskim, który pozwoli poprawić bezpieczeństwo na drogach, wyprowadzi ruch tranzytowy z miast i da możliwości rozwoju przemysłu i turystyki.