W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Umowa na doświetlenie przejść na DK30 podpisana

27.06.2023

Podpisaliśmy umowę na realizację zadań poprawiających bezpieczeństwo ruchu drogowego na ponad 60-kilometrowym odcinku DK30. Wykonawcą jest firma Zakład Usług Inwestycyjno - Remontowych i Pomiarów Elektrycznych Cybertowicz Bogdan z Lubania (lider) oraz Przedsiębiorstwo Elektryczne CYWIT i TRAFFTECH Inżynieria Ruchu Drogowego, która zrealizuje zadanie za kwotę ok. 2.5 mln zł.

DK30 Łagów - doświetlenie przejść dla pieszych - zdjęcie przed rozpoczęciem prac

Zadania będą realizowane w systemie Projektuj i buduj. To oznacza, że w pierwszej kolejności zostanie wykonana dokumentacja projektowa, a następnie prace w terenie.

Budowę oświetlenia dedykowanego wykonamy na całej długości DK30, począwszy od m. Zgorzelec do m. Siedlęcin przed Jelenią Górą. W ramach prowadzonych prac zostaną przebudowane nawierzchnie istniejących dojść do przejść dla pieszych wraz z ułożeniem specjalnych płytek fakturowanych, które są dedykowane dla osób niedowidzących i niewidomych. Jednocześnie będą realizowane wszelkie roboty towarzyszące wynikające z astortymentu robót prowadznych w terenie. 

Doświetlenia zostaną wykonane w miejscowościach: Zgorzelec, Łagów, Trójca, Białogórze, Wyręba, Nowa Karczma, Pisarzowice, Lubań, Olszyna, Biedrzychowice, Gryfów Śląski, Pasiecznik, Rybnica, Siedlęcin.

Zakończenie prac planowane jest w IV kw. 2024 r. 

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Realizacja inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest możliwa dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.  Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar. 

Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w PBDK, pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)   

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. 
Obserwuj nas w mediach społecznościowych FacebookTwitter i Instagram

Zdjęcia (11)

{"register":{"columns":[]}}