W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

W Głogowie doświetliliśmy cztery przejścia dla pieszych

23.12.2021

W ramach rządowego Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej 2021-2024 zamontowaliśmy dedykowane oświetlenia przejść dla pieszych w Głogowie ciągu drogi krajowej nr 12. Wszystkie przejścia dla pieszych zlokalizowane są na ul. Piłsudskiego pomiędzy 118 a 121 km tej drogi. Jedno znajduje się w okolicy ulicy Galileusza, drugie przy ogródkach działkowych, trzecie prowadzi na osiedle Kopernik, a czwarte do kompleksu handlowego.

Na zdjęciu widać przejście dla pieszych na drodze krajowej nr 12 w km 119,2.

Lepsza widoczność na przejściach dla pieszych

Doświetlenie zapewnia lepszą widoczność przejścia dla pieszych oraz pieszych znajdujących się w obrębie samego przejścia. Tym samym inwestycja wpłynie na poprawę bezpieczeństwa ruchu drogowego (BRD). Realizacja doświetlenia kosztowała ok. 560 tys. zł. Prace prowadzone były od października do grudnia br. 

To jeszcze nie koniec!

W najbliższym czasie zrealizowane zostaną jeszcze inne zadania w ramach poprawy BRD na dolnośląskich drogach krajowych. Będzie to doświetlenie wraz z ułożeniem płytek dla osób niedowidzących i niewidomych na przejściu dla pieszych na DK94 w m. Źródła. Podobny zakres prac będzie wykonany również na przejściach dla pieszych na DK8 w m. Niemcza oraz na DK35 w m. Bielany. Oświetlenie zyskają również przejścia dla pieszych na DK5 w m. Strzegom oraz na DK35 w m. Świdnica. Na wszystkie z ww. zadań podpisaliśmy już umowy. 

O Programie

Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej na lata 2021-2024 jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych w zarządzie Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Określa on cele i priorytety inwestycyjne, wskazuje poziom i źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Program jest spójny ze Strategią na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju oraz Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.). 

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}