W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Zwiększymy bezpieczeństwo pieszych na DK94 i DK36

31.08.2023

Doświetlimy łącznie 14 przejść dla pieszych na dwóch fragmentach dróg krajowych, pomiędzy Krzywą i Golanką Dolną na DK94 oraz w Miłosnej na DK36. To kolejne inwestycje z Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej, które w znaczący sposób wpłynął na poprawę bezpieczeństwa pieszych.

DK94 Chojnów

Nic nie dzieje się samo. Inwestycje w bezpieczeństwo są realizowane w całej Polsce dlatego, że taka właśnie jest strategia rządu: celem jest jak najwyższy poziom bezpieczeństwa na polskich drogach. Doświetlamy setki przejść dla pieszych, budujemy nowe ronda, instalujemy sygnalizację świetlną – dzieje się tak w całym kraju. Nasze działania przynoszą dobre efekty i na pewno z tej drogi nie zejdziemy – mówi minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

Zadania zrealizowane będą w systemie Projektuj i buduj. W pierwszym etapie zostanie wykonana dokumentacja projektowa, a w drugim prace w terenie.  Umowny termin zakończenia prac na obu zadaniach to IV kw. 2024 r. 

DK94 Krzywa – Golanka Dolna

Wykonawcą prac jest firma Elektroteg, która zrealizuje zadanie za kwotę ok. 886 tys. zł. Doświetlimy trzynaście przejść dla pieszych na 39-kilometrowym odcinku drogi krajowej, które zlokalizowane są w miejscowościach: Krzywa, Chojnów, Kunice, Spalona i Golanka Dolna. Dodatkowo na każdym przejściu ułożone zostaną płytki chodnikowe dla osób niedowidzących i niewidomych wraz z remontem chodnika, obrzeży i krawężników w obrębie przejść. 

DK36 Miłosna

Zadanie zrealizuje firma Ductus za kwotę ok. 298 tys. zł. W zakresie prac przewidziano m.in. budowę oświetlenia dedykowanego na przejściu dla pieszych wraz z ułożeniem płytek chodnikowych dla osób niedowidzących i niewidomych w obrębie przejścia oraz budowę chodnika o łącznej długości ok. 34 m, który ma ułatwić dojście do przejść. 

Program Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej

Realizacja inwestycji poprawiających bezpieczeństwo na drogach jest możliwa dzięki rządowemu Programowi Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej.  Głównym celem Programu Bezpiecznej Infrastruktury Drogowej jest poprawa bezpieczeństwa ruchu drogowego na drogach krajowych zarządzanych przez GDDKiA. Celami szczegółowymi są ochrona uczestników ruchu oraz zapewnienie infrastruktury drogowej, mającej wpływ na wzrost bezpieczeństwa ruchu drogowego poprzez redukcję liczby wypadków i ich ofiar.   

 Realizacja zadań w ramach Programu umożliwi eliminację realnych i potencjalnych zagrożeń dla bezpieczeństwa ruchu drogowego, a w połączeniu z zadaniami realizowanymi w PBDK, pozwoli docelowo na zmniejszenie liczby odcinków niebezpiecznych. Program wskazuje źródła finansowania oraz określa zakres rzeczowy zadań przewidywanych do realizacji. Jest spójny ze Strategią na Rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju, Strategią Zrównoważonego Rozwoju Transportu do 2030 roku oraz komplementarny z działaniami realizowanymi w ramach Programu Budowy Dróg Krajowych na lata 2014-2023 (z perspektywą do 2025 r.)     

Bądź na bieżąco z komunikatami GDDKiA. Obserwuj nas w mediach społecznościowych Facebook, Twitter i Instagram.   

Zdjęcia (6)

{"register":{"columns":[]}}