Zwolnienie organizacji pozarządowych z nieopłaconych składek
Zwolnienie z obowiązku opłacenia nieopłaconych należności z tytułu składek na ubezpieczenia społeczne, na ubezpieczenie zdrowotne, na Fundusz Pracy, Fundusz Solidarnościowy, Fundusz Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych lub Fundusz Emerytur Pomostowych, należnych za okres od dnia 1 marca 2020 r. do dnia 31 maja 2020 r. dla organizacji pozarządowych zatrudniających poniżej 10 osób.
Informacje:
-
Rozwiń tekst
Kiedy możesz skorzystać
Warunkiem jest zatrudnianie w organizacji pozarządowej mniej niż 10 pracowników oraz złożenie kompletnego wniosku w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) do dnia 30 czerwca 2020 r.
-
Rozwiń tekst
Kto może skorzystać
Organizacje pozarządowe oraz podmioty, o których mowa w art. 3 ust. 3 ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (np. kościelne osoby prawne, kluby sportowe, spółki non profit).
-
Rozwiń tekst
Co musisz przygotować
Wniosek o zwolnienie z opłacania składek zawiera:
- dane płatnika składek:
- imię i nazwisko, nazwę skróconą,
- numer NIP i REGON, a jeżeli płatnikowi składek nie nadano tych numerów lub jednego z nich – numer PESEL lub serię i numer dowodu osobistego
- albo paszportu,
- adres do korespondencji;
- oświadczenie płatnika składek, potwierdzające uzyskanie, w pierwszym miesiącu, za który jest składany wniosek o zwolnienie z opłacania składek przychodu z działalności nie wyższego niż 300% prognozowanego przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia brutto w gospodarce narodowej w 2020 r.;
- inne informacje niezbędne do umorzenia składek;
- podpis wnioskodawcy.
-
Rozwiń tekst
Gdzie składasz dokumenty
Do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS).
Ostatnia aktualizacja: 18.05.2020 14:54
Instytucja odpowiedzialna za usługę: Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej