W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Europejska Rada ds. Innowacji (EIC) przedstawiła główne założenia Programu Prac na 2025 rok

30.10.2024

Stanowi to krok naprzód w rozwoju innowacji i wsparciu ambitnych firm w Europie.

eic22

 Podczas prac nad Programem Prac EIC na 2025 rok, Rada EIC poświęciła szczególną uwagę doskonaleniu operacyjnemu, analizując kluczowe etapy wsparcia innowatorów oraz wskazując kierunki przyszłych działań. Oto niektóre kluczowe założenia Programu Prac:

  • Nowe wezwanie STEP dla firm deep tech — Nowy program wspiera rozwój ambitnych technologii w Europie, oferując wsparcie finansowe od 50 do 150 mln EUR dla jednej firmy. Pomimo, że budżet w wysokości 300 mln EUR jest niewystarczający, stanowi ważny krok w kierunku zapewnienia środków dla firm o znaczeniu strategicznym.
  • Selekcja wyzwań z naciskiem na technologie deep tech — Zastosowano nowy framework oceny wyzwań, które koncentrują się na technologiach przełomowych i strategicznych priorytetach Europy, z możliwością poprawy oraz dalszego zaangażowania menedżerów programów EIC.
  • Seal of Excellence oraz rozszerzenie wsparcia w programach Pathfinder, Transition i Accelerator — Programy te zachowują swoje budżety, a Rada EIC zachęca kraje członkowskie do wykorzystywania Seal of Excellence, co może pozwolić na zwiększenie wsparcia dla wybitnych projektów, które nie uzyskały finansowania.
  • Nowy Pre-Accelerator EIC — Odpowiadając na potrzeby wczesnych etapów rozwoju w krajach widening, program ten będzie wspierał młode firmy w budowaniu gotowości technologicznej, inwestycyjnej i biznesowej, zwiększając ich szanse na udział w EIC Accelerator. 

Nowy Program Prac na 2025 rok to ogromny krok naprzód dla innowacji w Europie, a Rada EIC kontynuuje prace nad umacnianiem swojego wsparcia w ramach nowej perspektywy oraz wyzwań zidentyfikowanych w raporcie Draghiego i przez grupę wysokiego szczebla Manuela Heitora. 

Więcej informacji dostępnych jest na stronie.

{"register":{"columns":[]}}