W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie: Prawa własności intelektualnej a prace B+R+I, przygotowanie do złożenia wniosku Horyzont Europa

Szkolenie: Prawa własności intelektualnej a prace B+R+I, przygotowanie do złożenia wniosku Horyzont Europa
2022-11-17 10:00
 12:00

Spotkanie online, 
  • KIEDY

    17 listopada 2022 (czwartek)

    godz 10:00 - 12:00

    DODAJ DO KALENDARZA
  • GDZIE

    Spotkanie online

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej oraz Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna serdecznie zapraszają do udziału w webinarze, pt. „Prawa własności intelektualnej a prace B+R+I, przygotowanie do złożenia wniosku”.

IPR

W czasie webinaru przedstawione zostaną najważniejsze zagadnienia związane z prawami własności intelektualnej (IPR) w kontekście prac badawczych, rozwojowych oraz innowacyjnych, a także możliwości udziału firm w programie Horyzont Europa.

Reprezentujący Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej – Piotr Zakrzewski (Zastępca Prezesa UPRP), w swoim wystąpieniu skupi się na:

  • Własności intelektualnej, w kontekście realizacji projektów badawczo-rozwojowych.
  • Wyborze formy ochrony własności intelektualnej, z uwzględnieniem informacji ogólnych, w tym możliwych formach ochrony, kosztach i terminach, które należy uwzględnić przed przygotowaniem wniosku.
  • Ochronie własności intelektualnej przed rozpoczęciem projektu, z uwzględnieniem etapu składania wniosku, w tym FTO (Freedom to Operate) i źródłach informacji o własności intelektualnej.
  • Uregulowaniu kwestii praw do wyników z uczestnikami projektu, w szczególności w przypadku konsorcjum.

Reprezentująca Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Centralna – Joanna Kucharczyk-Skrocka, przybliży uczestnikom:

  • Działalność Horyzontalnych Punktów Kontaktowych do Programu Ramowego Horyzont Europa.
  • Dostępne formy wsparcia dla przedsiębiorstw, które chcą aplikować po środki w Programie Ramowym – Horyzont Europa.
  • Ofertę HPK – Polska Centralna dla firm zlokalizowanych w województwie mazowieckim (z wyłączeniem m. st. Warszawy) oraz województwie łódzkim.

Wydarzenie odbędzie się online: 17.11.2022 r. o godzinie 10:00-12:00.

Rejestracja na stronie. Link do spotkania otrzymają Państwo po dokonaniu rejestracji.

Prelegenci

Piotr Zakrzewski – Zastępca Prezesa Urzędu Patentowego Rzeczpospolitej Polskiej, Doktor nauk społecznych, absolwent Wydziału Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego (specjalizacja administracja publiczna). W latach 2016-2020 zastępca dyrektora Departamentu Promocji i Wspierania Innowacyjności w Urzędzie Patentowym RP, gdzie odpowiadał za realizację przedsięwzięć i projektów systemowych oraz opracowywanie materiałów mających na celu upowszechnianie wiedzy o własności intelektualnej.

Autor kilkunastu publikacji z zakresu systemów politycznych (dotyczących m. in. funkcjonowania rządów mniejszościowych w III Rzeczypospolitej, instytucji weta ustawodawczego, dylematów wokół większości parlamentarnej, a także współautor tłumaczenia Konstytucji Kenii), jak również ochrony własności intelektualnej (zarządzanie IP, prawo autorskie w szkolnictwie wyższym, zagadnienia komercjalizacji i transferu technologii).

Prowadził liczne szkolenia oraz zajęcia na studiach podyplomowych adresowane do różnych środowisk, w tym pracowników naukowych i przedsiębiorców, na temat ochrony i zarządzania dobrami niematerialnymi w organizacji. Od 2013 roku wykładowca w Instytucie Nauk o Polityce i Administracji Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

 

Joanna Kucharczyk-Skrocka, Centrum Projektów Badawczych, Instytut Podstawowych Problemów Techniki PAN, ekspert Horyzontalnego Punktu Kontaktowego – Makroregion Polska Centralna z pięcioletnim doświadczeniem w Krajowym Punkcie Kontaktowym Programów Badawczych UE. Absolwentka Szkoły Głównej Handlowej, kierunek Finanse i Rachunkowość.

Specjalizuje się w zagadnieniach organizacyjnych, finansowych i administracyjnych związanych z przygotowaniem wniosków i realizacją projektów w oparciu o środki krajowe oraz unijne. Zaangażowana w realizację wielu, zakończonych sukcesem inicjatyw mających na celu wspieranie przedsiębiorczości, pozyskiwaniem środków na realizację projektów oraz ich koordynacją.

Zaangażowana w działalność informacyjną oraz monitoringową skierowaną do przedsiębiorców, którzy rozpoczynają prace badawcze, rozwojowe i innowacyjne (B+R+I). Kluczowy członek zespołu realizującego projekt Innovation Coach, we współpracy z Ministerstwem Funduszy i Polityki Regionalnej.

tel.: 539 691 142

mail: joanna.kucharczyk-skrocka@ippt.pan.pl

{"register":{"columns":[]}}