W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Nature-positive aLgae-based fOod, agriCulture, AquacuLture and textIle producTs made in North and Baltic Sea ecosYstems – LOCALITY

20.03.2024

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia przedstawia projekt LOCALITY, którego partnerem jest Uniwersytet Rolniczy w Krakowie.

locality

Nature-positive aLgae-based fOod, agriCulture, AquacuLture and textIle producTs made in North and Baltic Sea ecosYstems – LOCALITY

 

Okres realizacji: 01.06.2022 r. – 31.05.2027 r.

Budżet projektu: 9 819 477.50 EUR

 

Projekt LOCALITY wdroży lokalne, innowacyjne i zrównoważone technologie i produkty z wykorzystaniem strumienia odpadów jako składników odżywczych do uprawy alg w trzech kluczowych regionach, w krajach graniczących z Morzem Bałtyckim i Morzem Północnym. Prowadzone badania będą wieloaspektowo wspierane przez partnerów badawczo-rozwojowych i przemysłowych, doświadczonych w zrównoważonej produkcji alg. Uzyskana w wybranych ekosystemach biomasa będzie przetwarzana przy użyciu podejścia biorafineryjnego, a surowe i przetworzone składniki będą stosowane na rynkach żywności, akwakultur, rolnictwa i tekstyliów.

Zintegrowana metodologia, z udziałem partnerów badawczo-rozwojowych, przemysłu i MŚP będzie służyć opracowaniu innowacyjnych i zrównoważonych produktów na bazie alg. Oceniona zostanie gotowość konsumentów na projektowane produkty oraz zostaną zidentyfikowane istotne ograniczenia i bariery prawne, które zostaną ocenione i włączone do modelu biznesowego w celu przygotowania udanej implementacji rynkowej i eksploatacji tych produktów. Wdrożony zostanie plan rozpowszechniania osiągnięć i komunikacji w celu maksymalnego dotarcia do wszystkich zainteresowanych stron, aby zaprojektowane produkty zdobyły w najbliższych latach mocną pozycję na rynku europejskim.

Uniwersytet Rolniczy im. H. Kołłątaja w Krakowie (UAK) jest jednym z 27 członków konsorcjum, którego liderem jest Norweski Instytut Badań Wody (NIVA). W ramach projektu, bazując na swoim wieloletnim i wszechstronnym doświadczeniu, zespół projektowy UAK zajmie się walidacją innowacyjnych produktów powstałych na bazie alg w uprawie roślin.

 

Strona internetowa:

http://www.locality-algae.eu/

{"register":{"columns":[]}}