W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Projekt eprObes - Zapobieganie otyłości w ciągu całego życia poprzez wczesną identyfikacje czynników ryzyka, prognozowanie i interwencje

13.03.2024

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo-Wschodnia serdecznie zaprasza na lekturę dotyczącą projektu eprObes, który realizowany jest przez naukowców pracujących w Collegium Medicum UJ.

eprobes

Otyłość jest jednym z głównych zagrożeń dla zdrowia na całym świecie, ze stałym wzrostem częstości jej występowania w ostatnich dziesięcioleciach i konstelacją chorób współistniejących, które utrudniają dobre samopoczucie i oczekiwaną długość życia. Projekt eprObes jest zaangażowany w opracowywanie skutecznych strategii profilaktycznych, które są niezbędne do uniknięcia powikłań metabolicznych związanych z nadwagą w ciągu życia.

eprObes to europejski projekt finansowany w ramach programu Horizon Europe European Commission realizowany przez konsorcjum 18 organizacji z 9 różnych krajów. Globalnym celem eprObes (Wczesnego Zapobiegania Otyłości) jest identyfikacja czynników ryzyka i ochronnych oraz ich mechanizmów związanych z nadmiernym przyrostem masy ciała w krytycznych okresach dojrzewania, w tym w okresie okołoporodowym / ciążowym, wczesnym rozwoju dziecka i dojrzewania / dorastania, w celu ustalenia dostosowanych środków zapobiegawczych w celu uniknięcia otyłości i jej chorób współistniejących u obu płci.

Kierownikiem projektu po stronie polskiej jest Prof. dr hab. Dorota Drożdż, Dyrektor Instytutu Pediatrii, Klinika Nefrologii Dziecięcej i Nadciśnienia Tętniczego, Katedra Pediatrii UJ CM.

Strona projektu: https://eprobes.eu/

{"register":{"columns":[]}}