W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Uwzględnianie wymiaru płci w realizacji badań naukowych w projektach programu Horyzont Europa – podejście praktyczne

Uwzględnianie wymiaru płci w realizacji badań naukowych w projektach programu Horyzont Europa – podejście praktyczne
2023-11-16 09:00
 15:00

, 

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo - Zachodnia zaprasza na bezpłatne szkolenie pt.: „Uwzględnianie wymiaru płci w realizacji badań naukowych w projektach programu Horyzont Europa – podejście praktyczne”. Wydarzenie będzie miało charakter stacjonarny i odbędzie się 16 listopada br. w godz. 9:00 – 15:00.

Nowy projekt (2)

Horyzontalny Punkt Kontaktowy Polska Południowo - Zachodnia zaprasza na bezpłatne szkolenie, które skierowane jest do naukowców, pracowników publicznych i prywatnych instytucji szkolnictwa wyższego, innych organizacji prowadzących badania, publicznych organizacji finansujących badania naukowe, a także władz krajowych/regionalnych, w tym ministerstw. 

Podczas szkolenia uczestnicy nabędą umiejętności i wiedzę w zakresie:

  • Zasad równości płci w programie Horyzont Europa
  • Terminologii: sex i gender, badania “ślepe na płeć”, płeć jako zmienna, uwzględnianie wymiaru płci w badaniach, analiza intersekcjonalna, gendered innovations
  • Uwzględniania wymiaru płci w całym cyklu procesu badawczego: od pomysłu do prezentacji wyników (płeć w projektach wdrożeniowych i innowacyjnych) 
  • Uwzględniania wymiaru płci w pracy zespołu badawczego: skład, warunki pracy, komunikowanie
  • Dobrych praktyk w instytucjach realizujących badania naukowe
  • Roli uczelni w uwzględnianiu wymiaru płci w realizacji badań naukowych

Włączanie wymiaru równości płci do treści badań i innowacji jest obowiązkowe oraz jest brane pod uwagę przy ocenie wniosków w ramach kryterium doskonałości. Równowaga płci w zespołach badawczych jest z kolei kryterium uwzględnianym przy tworzeniu rankingu wniosków.

Szkolenie poprowadzą Panie: Dr Ewa Krzaklewska oraz Dr Paulina Sekuła z Uniwersytetu Jagiellońskiego (zaangażowane m.in. w sieć Gender Equality – Community of Practice for Gender Equality in Central and Eastern Europe).

Uwaga! Ilość miejsc ograniczona: decyduje kolejność zgłoszeń

Materiały

Rejestracja
{"register":{"columns":[]}}