Webinar: EIC Accelerator w pigułce - wniosek wstępny
Webinar: EIC Accelerator w pigułce - wniosek wstępny
2023-09-14 09:00
10:45
Spotkanie online,
-
KIEDY
14 września 2023 (czwartek)
godz 09:00 - 10:45
DODAJ DO KALENDARZA
-
GDZIE
Spotkanie online
Serdecznie zapraszamy przedsiębiorców oraz osoby zamierzające założyć firmę, które planują pozyskać finansowanie z EIC Accelerator w programie ramowym UE Horyzont Europa, na webinarium o tym jak przygotować wstępny wniosek (short application) na pierwszym etapie ubiegania się o wsparcie. Wydarzenie będzie miało charakter online i odbędzie się 14 września br. w godz. 09:00-10:45.
Uczestnicy szkolenia dowiedzą się:
- jakie są zasady wsparcia w działaniu EIC Accelerator,
- jak napisać wstępny wniosek w nowym systemie elektronicznym,
- jak przygotować prezentację i 3-minutowe wideo do wniosku;
- na co zwrócić uwagę przygotowując dobrą aplikację, o czym opowie ekspert Komisji Europejskiej oceniający wnioski.
EIC Accelerator skierowany jest głównie do przedsiębiorstw z sektora MŚP, w tym dla start-upów, które posiadają przełomowe, wysoce innowacyjne rozwiązania (technologię, produkt, usługę) i zamierzają je wdrożyć na rynek europejski i globalny. Osoby fizyczne mogą też aplikować, ale w przypadku otrzymania wsparcia, przed podpisaniem umowy grantowej, wymagane jest założenie firmy. Można uzyskać nawet 17,5 mln euro w formie finansowania mieszanego - grantu oraz komponentu inwestycyjnego.
Szkolenie poprowadzi p. Agnieszka Bujny – konsultantka Horyzontalnego Punktu Kontaktowego Polska Zachodnia, działającego w Regionalnym Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie.
Gościem spotkania będzie p. Piotr Nędzewicz – Poznański Instytut Technologiczny Sieć Badawcza Łukasiewicz, Branżowy Punkt Kontaktowy Transformacja Cyfrowa, ekspert Komisji Europejskiej oceniający wnioski.
Szczegółowych informacji na temat wydarzenia udziela p. Agnieszka Bujny, e-mail: Agnieszka.Bujny@zut.edu.pl , tel. 91 449 41 53.
Formularz do zapisu na wydarzenie.
Dzięki dofinansowaniu Narodowego Centrum Badań i Rozwoju udział w wydarzeniu jest bezpłatny.