W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Strażackie wsparcie dla szpitali - banki tlenu

09.02.2022

Od kwietnia 2021 roku na terenie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Kielcach działa bank tlenu. To magazyn, w którym są składowane są butle z tlenem medycznym stanowiące wsparcie dla szpitali i zakładów opieki zdrowotnej w czasie trwającej pandemii COVID-19.

Na zdjęciu widzimy dwóch strażaków podczas rozładunku nowej dostawy butli z tlenem medycznym do banku tlenu. W tle skrzynia samochodu dostarczającego ładunek.

Po wczorajszej dostawie obecnie w banku posiadamy 5 134l tlenu medycznego w butlach o pojemności 3l, 10l, 40l i 50l. Zgromadzone zapasy tlenu są uruchamiane w nagłych przypadkach przez koordynatora tlenowego w urzędzie wojewódzkim. Strażacy alarmowo wyjeżdżają i dostarczają butle z tlenem w celu zabezpieczenia stałej podaży tlenu medycznego dla osób chorych na Covid-19. Dzięki temu, że służba strażaków Państwowej Straży Pożarnej trwa całą dobę tlen może być dostarczony w sposób ciągły,  o każdej porze dnia i nocy, a wyjazd następuje bardzo szybko.

Państwowa Straż Pożarna od samego początku pandemii włączyła się w walkę z niewidzialnym przeciwnikiem, wirusem SARS-COV-2 podejmując szereg działań. Strażacy rozstawiali i utrzymywali w gotowości namioty przed szpitalami w celu zwiększenia przepustowości izb przyjęć i rozwozili maseczki higieniczne oraz płyny dezynfekujące do punktów szczepień, placówek oświatowych oraz kościołów. Prowadzili kolportaż ulotek związanych z Narodowym Programem Szczepień i dowozili osoby na szczepienia. Nasi ratownicy medyczni pracowali w szpitalach tymczasowych i punktach pobrań w kraju oraz poza granicami naszego państwa, a na terenie naszych jednostek powstawały bazy tlenowe stanowiące rezerwuar tlenu medycznego dla osób cierpiących z powodu wirusa SARS-COV-2. Miejmy nadzieję, że te działania z każdym dniem zbliżają nas do końca pandemii.

 

 

 

Opracował: st. ogn. Beata Gizowska

Zdjęcia: mł. bryg. Michał Jankowski

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}