Powiatowe Zawody Sportowo-Pożarnicze CTIF

22.09.2024

Na zdjęciu widać zawodników wykonujących ćwiczenie bojowe. Dwóch zawodników obsługuje hydronetkę, pozostałych dwóch podaje wodę za pomocą prądownicy.

22 września 2024 r. na stadionie miejskim w Golinie odbyły się Powiatowe Zawody Sportowo- Pożarnicze Młodzieżowych Drużyn Pożarniczych według regulaminu CTIF dla strażaków
z Ochotniczych Straży Pożarnych.

Do zmagań stanęło 11 drużyn z gmin powiatu konińskiego wyłonionych w zawodach gminnych, w tym 5 drużyn chłopców i 6 drużyn dziewcząt. Zawody zgodnie z regulaminem CTIF zostały rozegrane w dwóch konkurencjach: bieg sztafetowy 400 m z przeszkodami oraz rozwinięcie bojowe.

Po zaciętej rywalizacji pierwsze miejsce w grupie chłopców zajęli druhowie z OSP Przyjma. Na podium znaleźli się również druhowie z OSP Budzisław Kościelny zajmując drugie miejsce oraz druhowie z OSP Gliny zajmując trzecie miejsce.

W grupie drużyn dziewcząt pierwsze miejsce na podium zajęły druhny z OSP Budzisław Kościelny, drugie miejsce druhny z OSP Przyjma oraz trzecie miejsce druhny z OSP Gliny.

Zwycięzcy zawodów otrzymali puchary, pamiątkowe medale oraz nagrody ufundowane przez Starostę Konińskiego, Burmistrza Goliny, Komendanta Miejskiego PSP w Koninie oraz Prezesa Zarządu Oddziału Ziemskiego ZOSP RP.

Opracowanie: mł. kpt. Dawid Kałużny

Zdjęcia: mł. kpt. Dawid Kałużny