Powrót

POŻAR SAMOCHODU NA PARKINGU PRZY UL. KOLSKIEJ

30.03.2023

Zdjęcie przedstawia zaparkowany samochód osobowy na parkingu, który uległ zapaleniu. Pożarem objęta komora silnika i deska rozdzielcza. Strażak podaje środek gaśniczy na palący się pojazd.

30 marca 2023 r. po godz. 13.00 do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Koninie wpłynęło zgłoszenie o pożarze samochodu osobowego na parkingu w Koninie przy ul. Kolskiej.

Dyżurny SKKM zadysponował na miejsce zdarzenia strażaków z Jednostki Ratowniczo – Gaśniczej Nr 2 w Koninie.  

Po przybyciu na miejsce zastano pożar komory silnika oraz deski rozdzielczej samochodu osobowego marki Citroen. Ponadto pożar stwarzał zagrożenie dla zaparkowanego obok samochodu marki VW.   

Strażacy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego podali pianę gaśniczą na palący się pojazd oraz auto zaparkowane obok. Powyższe działania pozwoliły na likwidację zagrożenia.

Opracowanie: st. kpt. Sebastian Andrzejewski

Zdjęcia: JRG Nr 2 w Koninie

Zdjęcia (2)

{"register":{"columns":[]}}