W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Lepiej zapobiegać... Zachęcamy do nabycia czujek. Zadbają o Wasze bezpieczeństwo

04.10.2024

Zdjęcie przedstawia nadbryg. dr inż. Mariusz Feltynowski
Komendant Główny PSP

Rusza ogólnopolska kampania edukacyjno-informacyjna Państwowej Straży Pożarnej „Czujka na straży Twojego Bezpieczeństwa".
 Dziś na terenie JRG nr 5 Komenda Miejska PSP m.st. Warszawy odbyła się konferencja prasowa z udziałem Komendanta Głównego PSP nadbryg. dr. inż. Mariusza Feltynowskiego oraz Prezydenta Miasto Stołeczne Warszawa Rafała Trzaskowskiego, poświęcona zagadnieniom związanym z bezpieczeństwem mieszkańców Warszawy oraz całego kraju.
 Komendant Główny PSP inaugurując podczas spotkania akcję „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” zaapelował do wszystkich:
 Promujmy razem bezpieczeństwo, dbajmy o siebie
„Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa” to jedna z najważniejszych inicjatyw prewencji społecznej Państwowej Straży Pożarnej, której celem jest podniesienie świadomości na temat zagrożeń związanych z pożarami w mieszkaniach i domach jednorodzinnych oraz zatruciami tlenkiem węgla. Akcja ma także na celu przypomnienie właścicielom, zarządcom i administratorom budynków mieszkalnych o obowiązujących przepisach i zasadach bezpieczeństwa przeciwpożarowego
 W okresie jesienno-zimowym wzrasta ryzyko pożarów w mieszkaniach i domach jednorodzinnych, najczęściej spowodowanych wadliwą lub niewłaściwą eksploatacją urządzeń grzewczych, elektrycznych oraz gazowych.
Od 1 stycznia do 2 października 2024 roku strażacy interweniowali już ponad 20,4 tys. razy w związku z pożarami w obiektach mieszkalnych, w których ponad 1,4 tys. osób odniosło obrażenia, a ponad 170 osób niestety straciło życie.
W sezonie grzewczym rośnie również liczba przypadków zatrucia tlenkiem węgla, nazywanego „cichym zabójcą”, ponieważ jest niewidoczny, bezwonny i niewyczuwalny
Od 1 stycznia do 2 października 2024 roku strażacy brali udział w ponad 3,2 tys. interwencjach związanych z emisją tlenku węgla, w wyniku których ponad 860 osób uległo podtruciu, a niestety 26 osób straciło życie.
Pamiętajmy - czujka dymu i czujka tlenku węgla to „nasz pierwszy ratownik” – szybko alarmuje mieszkańców o zagrożeniu, dzięki czemu mogą się szybko ewakuować i wezwać służby ratownicze!
Więcej inf. https://strazpozarna.ink/3Br5eQW
 

{"register":{"columns":[]}}