W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

#SZCZEPIMYSIĘ – transport osób w ramach wspierania Narodowego Programu Szczepień

04.02.2021

Straż Pożarna wspomaga Narodowy Program Sczepień - ulotka

W ramach wspierania Narodowego Programu Szczepień strażacy z terenu miasta Włocławka i powiatu włocławskiego rozpoczęli transport  do punktów szczepień osób niepełnosprawnych oraz mających trudności z dostępem do wskazanych punktów.  Działania te odbywają się z zachowaniem wskazanych zasad reżimu sanitarnego.

Zapotrzebowanie na transport ustalają Koordynatorzy Gminni i przekazują potrzeby w tym zakresie do Stanowiska Kierowania Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej we Włocławku.

Do tej pory odbyło się 15 takich transportów, tj. od 19 stycznia do  4 lutego, przewieziono 17 osób. Strażacy pomagali w przemieszczeniu się do pojazdu, wykonywali transport do punktu szczepień oraz odtransportowali do miejsca zamieszkania.

Pod numerem 989 można uzyskać dostęp do bezpłatnej, całodobowej infolinii Narodowego Programu Szczepień przeciw COVID-19.

Na stronach Urzędów Gmin znajdują się kontakty do Koordynatorów Gminnych, gdzie można zgłaszać potrzeby w zakresie zapewnienia transportu do punktów szczepień.

Kto może skorzystać z transportu do punktu szczepień?

Ze specjalnego transportu mogą skorzystać:

  • osoby niepełnosprawne, które posiadają aktualne orzeczenie o niepełnosprawności (w stopniu znacznym o kodzie R lub N) lub odpowiednio I grupę z ww. schorzeniami;
  • osoby, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast poniżej 100 tys. osób, gmin miejsko-wiejskich oraz wiejskich;
  • osoby powyżej 70. roku życia, które mają obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego punktu szczepień – w przypadku miast powyżej 100 tys. mieszkańców.

 

Opracowano na podstawie:
https://www.gov.pl/web/szczepimysie/transport

{"register":{"columns":[]}}