W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

CodeWeek 2023 - inicjatywy na start!

26.04.2023

Od tegorocznego Europejskiego Tygodnia Kodowania dzieli nas już mniej niż pół roku – to dobry moment, aby zrealizować i zgłosić swoje wydarzenie związane z programowaniem. Jak to zrobić? Tłumaczymy krok po kroku.

Grafika wektorowa z tekstem:CodeWeek 2023 - zgłoś swoje wydarzenie już teraz na codeweek.eu. Dołącz do nas!

CodeWeek, czyli Europejski Tydzień Kodowania, to oddolna, europejska inicjatywa, której celem jest popularyzacja nauki programowania oraz zwiększenie świadomości społecznej na jej temat. W tym roku CodeWeek odbędzie się po raz jedenasty, w dniach 7–22 października, a my już teraz zachęcamy wszystkich – zaczynających lub kontynuujących swoją przygodę z programowaniem do dodawania inicjatyw na mapę CodeWeek. W ten sposób możecie dołączyć do społeczności pasjonatów kodowania, a także pomóc Polsce w przyjacielskiej rywalizacji państw, ścigających się w liczbie zorganizowanych wydarzeń. Czy tym razem znów staniemy na podium?

Dowiedz się więcej o Europejskim Tygodniu Kodowania, a następnie sprawdź, jak szybko i poprawnie dodać wydarzenie.

Kto może wziąć udział w CodeWeek?

Wydarzenie w ramach CodeWeek może zorganizować każdy – nauczyciele, organizacje pozarządowe czy publiczne, biblioteki, lokalne społeczności oraz osoby prywatne. Do codeweekowej społeczności zapraszamy każdego, kto jest zainteresowany programowaniem, kodowaniem i technologią cyfrową. Zarówno tych, którzy zaczynają swoją przygodę z programowaniem, jak i tych, którzy już posiadają pewne umiejętności i chcą je rozwijać. Ważne jest, aby wydarzenie było dostosowane do poziomu uczestników i odpowiadało ich potrzebom.

Wydarzenie – czyli co?

Inicjatywy organizowane w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania mogą przybierać wiele form – wszystko zależy od Was. Może to być lekcja w szkole, webinar, warsztaty, np. z robotyki, konkurs lub inna aktywność związana z programowaniem, logicznym myśleniem czy umiejętnościami cyfrowymi.

Jeśli już wiesz, że chcesz włączyć się w CodeWeek 2023, sprawdź, jak dodać swoją inicjatywę na mapę wydarzeń.

Aby zarejestrować swoją inicjatywę, należy przejść na stronę CodeWeek i w górnym menu wybrać „zajęcia”, a następnie „dodaj wydarzenie”. Kolejny krok to wypełnienie formularza rejestracyjnego. Nie obawiaj się – zajmie Ci to dosłownie parę chwil, wszystko jest bardzo proste! Jeśli potrzebujesz przewodnika, który przeprowadzi Cię krok po kroku przez cały proces zgłoszenia wydarzenia, to znajdziesz go tutaj. Pamiętaj, tylko zarejestrowane wydarzenia biorą udział w europejskim wyścigu o zwycięstwo.

Niech inni się dowiedzą!

Masz świetną inicjatywę, może nawet już ją zarejestrowałaś/-eś – pozwól, aby inni się o niej dowiedzieli, a idea #CodeWeek miała szansę dotrzeć do każdego! Najłatwiej zrobić to dzięki mediom społecznościowym. Promuj swoje wydarzenie na własnych i zaprzyjaźnionych profilach, stronach internetowych lub blogach. Dodatkowo możesz umieścić ulotki czy plakaty w swojej szkole, lokalnej bibliotece czy innym miejscu, gdzie łatwo dotrą do innych sympatyków programowania. Tu znajdziesz materiały, które pomogą Ci wypromować inicjatywę wśród członków Twojej społeczności.

W poszukiwaniu inspiracji

Chcesz dołączyć do tegorocznego CodeWeek, ale potrzebujesz inspiracji? Spieszymy z pomocą. Zajrzyj do archiwum poprzednich edycji – czeka tam na Ciebie mnóstwo pomysłów i opisów zrealizowanych inicjatyw. Wiele podpowiedzi znajdziesz tutaj.  

Chcesz być na bieżąco z informacjami na temat CodeWeek? Nic prostszego – zaglądaj regularnie na naszego Facebooka: Code Week Pl i Instagrama: codeweekpl. Jeszcze więcej informacji znajdziesz na stronie CodeWeek i na koduj.gov.pl. Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące Europejskiego Tygodnia Kodowania, możesz skontaktować się z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych lub mailowo pod adresem: programowanie@nask.pl.

{"register":{"columns":[]}}