Ferie w Klubach Młodego Programisty – ruszyły zapisy!
08.01.2020
Trudno w to uwierzyć, ale lada moment ruszają ferie zimowe 2020! Jeśli ktoś z Was nie ma jeszcze planów – zapraszamy na bezpłatne zajęcia programowania w naszych Klubach Młodego Programisty. Zapisy ruszyły! Kto pierwszy, ten lepszy!
Ferie zimowe – nie ma ucznia, który nie czekał by na nie z utęsknieniem. Marzenie dzieci i… wyzwanie dla rodziców. Jak zagospodarować najmłodszym te dwa tygodnie wolnego? Mamy dla Was rozwiązanie! Zapraszamy na bezpłatne warsztaty programowania w Klubach Młodego Programisty!
Dla każdego
– Programowania może uczyć się każdy. To szansa dla dzieci na zdobycie uniwersalnych kompetencji, ćwiczenie logicznego myślenia, uważności, konsekwencji czy pracy zespołowej. Nauka programowania jest świetnym sposobem na spędzenie wolnego czasu, ale też inwestycją w przyszłość naszych dzieci – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. – Jeżeli chcielibyście Państwo wesprzeć ich rozwój w tym kierunku zapraszamy do naszych Klubów Młodego Programisty. To świetne miejsce, aby zarazić dzieci pasją do nowych technologii – dodaje szef MC.
Zajęcia w ramach „Ferii z programowaniem” będą odbywały się w ośmiu miastach – Gnieźnie, Inowrocławiu, Nowym Sączu, Nysie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Zamościu, Żarach i Jaworznie.
Jak się zapisać?
Rodzic, który chce zgłosić swoje dziecko na warsztaty, 7 stycznia w samo południe powinien wejść na stronę www.klubmlodegoprogramisty.pl i wypełnić dostępny tam formularz.
O przyjęciu na warsztaty decyduje kolejność zgłoszeń – będą przyjmowane do wyczerpania miejsc. Po przesłaniu danych przez formularz zgłoszeniowy, rodzic na podany przez siebie adres e-mail otrzyma potwierdzenie zgłoszenia, które jest jednocześnie potwierdzeniem zakwalifikowania na warsztaty.
Zajęcia „Ferie z programowaniem” będą odbywały się w dziewięciu województwach, od poniedziałku do piątku, w sesjach trwających dwie lub trzy godziny (zależnie od liczby dni, w których zaplanowane są warsztaty). Łącznie na cały kurs składa się 10 godzin zajęć. Dla komfortu uczestników maksymalna wielkość grupy to 15 osób. Nie zwlekajcie, bo miejsca znikają szybko!
A oto grafik naszych feryjnych zajęć:
- Gniezno
Zajęcia w gnieźnieńskim Klubie Młodego Programisty (Biblioteka Publiczna Miasta Gniezna – Wypożyczalnia dla dzieci, ul. Mieszka I 15) odbędą się w dniach 27-31 stycznia 2020 r. i będą trwać od godz. 15:00 do 17:00. Do udziału zapraszamy dzieci z klas 1-3.
- Inowrocław
Klub Młodego Programisty w Inowrocławiu (Biblioteka Miejska im. Jana Kasprowicza w Inowrocławiu – Filia nr 1, ul. Wilkońskiego 32) będzie działał w dniach 27-31 stycznia 2020 r. Organizowane w trakcie ferii warsztaty dedykowane są dla uczniów klas 1-3 i odbywać się będą codziennie od godz. 13:00 do godz. 15:00.
- Nowy Sącz
Mieszkańców Nowego Sącza i okolic zapraszamy na zajęcia w Klubie Młodego Programisty (Grodzka Spółdzielnia Mieszkaniowa, ul. Konopnickiej 3) w dniach 27-31 stycznia 2020 r. Codziennie między godz. 10:00 a godz. 12:00 będziemy uczyć programowania dzieci z klas 4-6.
- Nysa
Nyski Klub Młodego Programisty (Bastion Królowej Jadwigi – Punkt Informacyjno-Turystyczny, ul. Piastowska 19) organizuje warsztaty w dniach 17-21 lutego 2020 r., codziennie od godz. 10:00 do godz. 12:00. Zapraszamy wszystkich uczniów klas 4-6.
- Ostrowiec Świętokrzyski
Warsztaty w Klubie Młodego Programisty w Ostrowcu Świętokrzyskim (Osiedlowy Dom Kultury Malwa – sala BONGO, os. Stawki 45) będą odbywać się w dwóch terminach: w dniach 27-31 stycznia 2020 r. dla uczniów klas 1-3 oraz w dniach 3-7 lutego 2020 r. dla uczniów klas 4-6. Zajęcia dla obydwu grup będą odbywały się codziennie między godz. 12:00 a godz. 14:00.
- Zamość
Na zajęcia w Klubie Młodego programisty w Zamościu (Spółdzielnia Mieszkaniowa im. J. Zamoyskiego, Wyszyńskiego 50b) zapraszamy uczniów klas 1-3. Warsztaty odbywać się będą w dniach 13-17 stycznia 2020 r. w godzinach 10:00-12:00.
- Żary
Żarski Klub Młodego Programisty (Żarski Dom Kultury – Salon Wystaw Artystycznych, ul. Rynek 17) ma w te ferie nietypowy rozkład jazdy, więc czytajcie uważnie. Warsztaty dla uczniów klas 4-6 odbędą się w dniach 27-30 stycznia 2020 r. W poniedziałek (27 stycznia) i wtorek (28 stycznia) nasi trenerzy czekają na Was w godzinach 12:00-15:00, natomiast w środę (29 stycznia) i czwartek (30 stycznia) widzimy się od godz. 12:00 do godz. 14:00.
- Jaworzno
Uczniów z klas 1-3 z Jaworzna i okolic zapraszamy na warsztaty do Klubu Młodego Programisty (Pedagogiczna Biblioteka Wojewódzka im. J. Lompy w Katowicach – Filia w Jaworznie, Rynek Główny 17) w dniach 13-17 stycznia.2020 r. Będziemy uczyć się programowania codziennie od godz. 12:00 do godz. 14:00.
- Siedlce
Dzieciaki z klas 4-6 z Siedlec i okolic zapraszamy do Samorządowego Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli na ul. Krystyny Osińskiej 6, w dniach 17-21 lutego. Programujemy w tych dniach codziennie, w godzinach 10:00-12:00.
16 województw, 16 Klubów
Nasze Kluby Młodego Programisty od kilkunastu miesięcy działają 16 miastach średniej wielkości – w Suwałkach, Siedlcach, Nysie, Ełku, Lubinie, Inowrocławiu, Zamościu, Żarach, Piotrkowie Trybunalskim, Nowym Sączu, Przemyślu, Kwidzynie, Jaworznie, Ostrowcu Świętokrzyskim, Gnieźnie i Stargardzie. Będą funkcjonowały do października 2020 r. W specjalnie zaaranżowanych salach, wyposażonych w pomoce dydaktyczne, takie jak: tablety, zestawy robotów edukacyjnych, czy maty edukacyjne do nauki programowania, przez cały ten czas będą odbywały się bezpłatne zajęcia, prowadzone przez wykwalifikowaną kadrę.
Otwarcie Klubów to element realizowanego przez Ministerstwo Cyfryzacji oraz Państwowy Instytut Badawczy NASK projektu Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych.
Więcej informacji: www.klubmlodegoprogramisty.pl i www.koduj.gov.pl.
***
O projekcie
Projekt „Kampanie edukacyjno-informacyjne na rzecz upowszechniania korzyści z wykorzystywania technologii cyfrowych” realizowany jest przez Ministerstwo Cyfryzacji we współpracy z Państwowym Instytutem Badawczym NASK. Kampanie mają na celu promowanie wykorzystywania technologii w codziennym życiu przez osoby w różnym wieku, przełamywanie barier z tym związanych oraz wzrost cyfrowych kompetencji społeczeństwa. Projekt obejmuje cztery obszary: jakość życia, e-usługi publiczne, bezpieczeństwo w sieci i programowanie.