W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Filmowe podsumowanie Europejskiego Tygodnia Kodowania #CodeWeek 2020

23.12.2020

Kilka miesięcy przygotowań, ponad 20 tysięcy inicjatyw i ponad 5000 organizatorów inicjatyw, a potem dwa tygodnie spotkań w ramach Europejskiego Tygodnia Kodowania – jedynego takiego tygodnia, który trwa... 16 dni!

podsumowanie_cw

Od zakończenia historycznego dla Polski CodeWeek 2020 mijają już prawie dwa miesiące, ale my nadal jesteśmy pod wrażeniem naszej wygranej. Jeśli chcecie razem z nami na chwilę wrócić myślami do października, zobaczcie wideo podsumowujące tegoroczną edycję i koniecznie zajrzyjcie do nagrań z naszych webinarów.

Rekordowy CodeWeek

Od kilku lat Polska konsekwentnie zwiększa liczbę zorganizowanych inicjatyw związanych z nauką programowania. W 2014 r. Polacy zrealizowali 283 inicjatywy, w 2015 r. były to już 2062 wydarzenia, edycję 2016 skończyliśmy z wynikiem 4674, w 2017 r. zrealizowaliśmy 2302 inicjatywy, a 2018 rok to 5088 wydarzeń! W ubiegłym roku inicjatyw było już ponad 15 tysięcy, a w tym roku 20 505! A to oznacza, że nasze wydarzenia zaczynały się co… minutę!

- Po raz pierwszy od 8 lat, od kiedy organizowany jest CodeWeek, Polska zajęła pierwsze miejsce. Zorganizowaliśmy największą liczbę wydarzeń ze wszystkich Państw uczestniczących w tegorocznej edycji CodeWeek czyli święta programowania. Wygraliśmy dlatego że Państwo wszyscy się w to zaangażowali - mówi Marek Zagórski, sekretarz stanu w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Walczyliśmy o to dzielnie od kilku lat – w poprzednim roku byliśmy na drugim miejscu, w tym roku jesteśmy na pierwszym miejscu, to jest Wasz sukces i bardzo chciałbym za to przede wszystkim podziękować tym wszystkim, którzy się do tego przyczynili, którzy zorganizowali zajęcia, pokazali, że można uczyć programowania nawet w czasie pandemii, że nie potrzeba do tego czasem nawet komputera, że wystarczy inicjatywa i tych inicjatyw mieliśmy najwięcej w Europie. Udowodniliśmy, że Polacy to ludzie z inicjatywą – dodaje.  

Pomimo ograniczeń związanych z rygorem sanitarnym, zmienionym funkcjonowaniem wielu szkół, placówek edukacyjnych czy instytucji, nie zwalnialiście tempa ani na moment! Specjalnie z tej okazji przygotowaliśmy krótkie filmowe podsumowanie.

Wideo

Z każdą kolejną edycją CodeWeek coraz więcej osób przekonuje się, że programowanie to frajda. Czemu? Nauka podstaw programowania może być naprawdę świetną zabawą. Różnego rodzaju zabawy, często bez użycia komputera, mogą być dobrym pomysłem na ciekawą lekcję w szkole czy przedszkolu, ale także na wspólną aktywność w domu dla rodziców i dzieci. Zabawy z wykorzystaniem łatwo dostępnych pomocy, takich jak: kolorowe karteczki, kubeczki czy kartoniki to popularne wydarzenia zgłaszane na mapę CodeWeek. Ale nie tylko – CodeWeek jest dla wszystkich. Jeśli zajrzyjcie na listę wydarzeń znajdziecie tam też wiele bardziej zaawansowanych warsztatów czy spotkań, skierowanych do osób, które już programują i chcą się dowiedzieć więcej. Chodzi przede wszystkim o inicjatywę!

Webinary na wyciągnięcie ręki

To nie koniec filmów, które dla Was przygotowaliśmy. Jeśli nie mieliście okazji wziąć udziału warsztatach online z nauką programowania zorganizowanych przez NASK i Ministerstwo Cyfryzacji (obecnie: KPRM) - nic straconego. Możecie to nadrobić w dowolnym momencie korzystając z nagrań z warsztatów dostępnych na kanale Cyfryzacja KPRM. Naprawdę warto spróbować – warsztaty zgromadziły ponad  2000 aktywnych uczestników, a ich ewaluacja pokazuje, że dzieci i ich rodzice chętnie poleciliby je innym zainteresowanym.

Koniecznie sprawdźcie sami: CodeWeek z Klubem Młodego Programisty online -> obejrzyj.

Bądźmy w kontakcie

Koniecznie zapiszcie już dziś w kalendarzach datę 9-24 października 2021. To wtedy odbędzie się dziewiąta już edycja CodeWeek. Po tegorocznym sukcesie nie możemy już doczekać i już teraz serdecznie zapraszamy Was do udziału i zaangażowania w dziewiątą edycję Europejskiego Tygodnia Kodowania!

Jednym z głównych celów Europejskiego Tygodnia Kodowania jest promocja nauki programowania. CodeWeek świętujemy w ciągu dwóch tygodni w roku, ale do programowania zachęcamy przez cały rok. Zasobów to umożliwiających jest coraz więcej. Niezmiennie zachęcamy do zaglądania na stronę gov.pl/koduj, gdzie znajdziecie materiały edukacyjne, które pozwolą Wam rozpocząć przygodę z programowaniem. To właśnie tam dowiecie się też więcej na temat CodeWeek. Obserwujcie również nasze profile w mediach społecznościowych - Facebook’u oraz Instagramie, gdzie publikujemy aktualności dot. CodeWeek.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy poprzez swoje działania wspierali #CodeWeek2020! Tegoroczny złoty medal to nasz wspólny sukces!

{"register":{"columns":[]}}