W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Trwa konkurs “1000 pierwszych inicjatyw online” - czekamy na Twoje zgłoszenie!

25.09.2020

Podczas tegorocznej edycji #CodeWeek2020 stawiamy na wydarzenia online! Aby zachęcić Was do organizacji inicjatyw w wirtualnej rzeczywistości ogłosiliśmy specjalny konkurs! Na czym polega i jak wziąć w nim udział? To bardzo proste - przeczytajcie sami!

Grafika ma różowe tło. Po lewej stronie znajduje się animowana ilustracja złotego pucharu z napisem “CODE”. Na środku grafiki znajduje się biały napis, który brzmi: “Trwa konkurs 1000 pierwszych inicjatyw online”. Poniżej znajduje się biały przycisk w czarnej obramówce z napisem “Zgłoś się!”. Wskazuje na niego animowany kursor myszy. Na dole grafiki znajdują się kolorowe kółka nawiązujące do Code Week. W prawym dolnym rogu znajduje się logo CodeWeek oraz data 10 - 25 października 2020. Na dole grafiki znajduje się ciąg logotypów na białym tle: logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, logo Ministerstwo Cyfryzacji, logo NASK, logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego.

Po co uczyć programowania?

Dzięki programowaniu można pomóc rozwiązywać wiele problemów, które nurtują współczesny świat. Odpowiednio zaprogramowane komputery stają się dużym wsparciem w codziennym funkcjonowaniu zarówno ludzi, jak i wielu instytucji i firm. Zawody przyszłości są nierozerwalnie związane z umiejętnością programowania i kompetencjami, które ćwiczymy przy okazji nauki programowania.

Taka jest też rola Europejskiego Tygodnia Kodowania! Poprzez organizację warsztatów, spotkań czy konferencji chcemy promować naukę programowania wśród wszystkich – bez względu na wiek oraz umiejętności posługiwania się nowymi technologiami. To właśnie Wy możecie pomóc nam w spełnianiu tej misji!

Idea konkursu

Ze względów bezpieczeństwa stawiamy w tym roku na wydarzenia online, co nie oznacza oczywiście że rezygnujemy z wydarzeń odbywających się stacjonarnie. Chcemy nagradzać i wspierać Wasze działania w tej dziedzinie, dlatego zorganizowaliśmy konkurs “1000 pierwszych inicjatyw online”. W naszym konkursie wyłonimy nie jednego, nie dwóch, nie trzech, ale aż 1000 zwycięzców!

Więcej informacji o konkursie znajdziecie klikając tutaj <https://www.gov.pl/web/koduj/codeweek---1000-pierwszych-inicjatyw>.

Jak się zgłosić?

Zasady konkursu są bardzo proste - wystarczy jedynie zgłosić swoje wydarzenie online w ramach #CodeWeek2020 na stronie internetowej www.codeweek.eu/add, a następnie wypełnić konkursowy formularz zgłoszeniowy.

Rejestracja inicjatywy w ramach #CodeWeek2020 jest bardzo prosta i zajmuje tylko kilka minut. W razie problemów czy wątpliwości polecamy Waszej uwadze przygotowaną przez nas instrukcję, w której krok po kroku wyjaśniamy, jak poprawnie dokonać zgłoszenia - znajdziecie ją tu <https://www.gov.pl/web/koduj/jak-dodac-wydarzenie>.

Formularz zgłooszeniowy do konkursu “1000 pierwszych inicjatyw online” znajdziecie pod tym linkiem <https://www.webankieta.pl/ankieta/507087/formularz-konkursowy-1000-pierwszych-inicjatyw-online.html>

Gotowe!

Co można wygrać?

Na zwycięzców naszego konkursu czekają super nagrody! W tym roku przygotowaliśmy dla Was materiały pomocne w nauce programowania offline. W skład naszego “pakietu startowego” wchodzi mata do kodowania offline oraz specjalnie przygotowany przewodnik z gotowymi scenariuszami, które wprowadzą Was w fascynujący świat programowania. Zawierają one różnorodne aktywności w formie gier i zabaw. W scenariuszach każdy znajdzie coś dla siebie, każdy będzie mógł poprzez proponowane zabawy i ćwiczenia rozwijać swoje pasje związane z muzyką, grafiką, łamigłówkami, ćwiczeniami ruchowymi, zabawami językowymi i matematycznymi czy grami planszowymi.

Grafika przedstawia animowaną ilustrację chłopca oraz dziewczynki na tle maty do kodowania. Na środku grafiki znajduje się różowe, półprzezroczyste koło. Na nim znajduje się biały tekst, który brzmi: “Zabawy na macie. Programowanie offline”. Poniżej znajduje się pomarańczowe logo “CodeWeek”.

Grafika ma białe tło. Po lewej stronie grafiki znajduje się ilustracja przedstawiająca matę do kodowania. Poniżej ilustracji maty znajduje się pomarańczowe logo CodeWeek oraz ciąg logotypów: logo Fundusze Europejskie Polska Cyfrowa, logo Ministerstwo Cyfryzacji, logo NASK, logo Unia Europejska Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego. Po prawej stronie grafiki zamieszczone są dwa teksty. Pierwszy z nich, znajdujący się bliżej środka grafiki nosi tytuł “Scenariusz 1. Zabawa z kolorami”. Poniżej, na żółtym tle znajduje się następujący tekst: “Podczas proponowanych aktywności stworzycie wzory i mozaiki z kolorowych kartoników. W poniższym zadaniu przez wzór rozumiemy pojedynczą linię ułożoną z kartoników. Mozaika powstaje z kolei dzięki połączeniu na macie większej liczby wzorów. Zabawy pozwolą Wam oswoić się ze sposobem układania kartoników od lewej do prawej i z góry na dół. Pomogą też ćwiczyć pamięć, logiczne myślenie i wyobraźnię. W procesie programowania bardzo pomocne jest dostrzeganie wzorów i schematów. Ułatwiają one poprawne zaplanowanie i napisanie programu. Materiały: mata, kartoniki”. Drugi tekst, znajdujący się po prawej stronie grafiki, nosi tytuł “Aktywność 2”. Poniżej tytułu znajduje się tekst, który brzmi: “Dzięki ułożonym wzorom na naszej macie powstała kolorowa mozaika. Można ją wykorzystać do kolejnej zabawy. Do poszczególnych kolorów kartoników przypiszcie dźwięki (np. czerwony to klaśnięcie, niebieski to pstryknięcie). Jeżeli macie instrumenty (dzwonki, trójkąt itd.), również możecie z nich skorzystać. Kiedy już wszystkie kolory będą miały swój dźwiękowy odpowiednik, odtwórzcie odgłosy zgodnie z kolejnością ich występowania na macie. Rozpocznijcie od kartonika znajdującego się w pozycji A1, w lewym górnym rogu maty. Następnie kierujcie się od lewej do prawej, przechodząc w dół do kolejnych linii. W naszym przykładzie powstanie następujący układ dźwięków: klaśnięcie, klaśnięcie, pstryknięcie, klaśnięcie, klaśnięcie, pstryknięcie itd. Oprócz dźwięków możecie też sięgnąć do ćwiczeń fizycznych i ruchów określonych części ciała. Czerwony kolor może oznaczać podskok, niebieski przysiad, a zielony – czy inny wybrany kolor – podniesienie prawej ręki. Wszystko zależy od Waszej pomysłowości. Ustalcie ruchy (tak jak wcześniej dźwięki) i wykonajcie wszystkie ćwiczenia odpowiadające kolorowym kartonikom, jakbyście czytali je rząd po rzędzie.” Dookoła grafiki, blisko krawędzi, znajdują się animowane ilustracje kolorowych robotów.

Zainspiruj się!

Jeżeli brakuje Wam pomysłu, na czym może polegać Wasze wydarzenie online śpieszymy z pomocą! Specjalnie dla Was regularnie publikujemy kolejne inspiracje, które pomogą Wam w organizacji inicjatywy w wirtualnej rzeczywistości! Znajdziecie je na naszych profilach na Facebook’u https://www.facebook.com/CodeWeekPL oraz Instagramie https://www.instagram.com/codeweekpl/, a także na stronie: https://www.gov.pl/web/koduj/do-pobrania-codeweek2020. To nic trudnego!

Bądźmy w kontakcie!

Jeżeli macie jakiekolwiek pytania lub wątpliwości dotyczące Europejskiego Tygodnia Kodowania możecie kontaktować się z nami za pośrednictwem mediów społecznościowych: Facebook https://www.facebook.com/CodeWeekPL oraz Instagram https://www.instagram.com/codeweekpl/ lub mailowo pod adresem: programowanie@mc.gov.pl. Nasz Zespół dołoży wszelkich starań, aby udzielić Wam potrzebnej pomocy!

{"register":{"columns":[]}}