W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

prof. Marcin Sobczak

zastępca Dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju

prof. Marcin Sobczak

Profesor Marcin Sobczak jest naukowcem i menedżerem posiadającym ponad dwudziestopięcioletnie doświadczenie w jednostkach badawczo-dydaktycznych oraz w sektorze komercyjnym. W 2001 roku uzyskał stopień doktora nauk chemicznych w Politechnice Warszawskiej, a w 2012 roku stopień doktora habilitowanego nauk farmaceutycznych w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. W 2020 roku postanowieniem Prezydenta RP uzyskał tytuł profesora nauk medycznych i nauk o zdrowiu. Ukończył studia MBA, a także studia podyplomowe w zakresie zarządzania w ochronie zdrowia, higieny i epidemiologii, biomateriałów - materiałów dla medycyny oraz fizyki.

Pełnił m.in. funkcję prodziekana ds. nauki i przewodniczącego Rady Dyscypliny Nauki Farmaceutyczne w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym oraz dyrektora Wojskowego Instytutu Higieny i Epidemiologii. Sprawował również inne stanowiska kierownicze w obszarze nauki (kierownika katedry, zakładu i zespołu). Był również członkiem rad naukowych kilku instytutów badawczych oraz centrów naukowych i transferu technologii. Pełnił funkcję eksperta i recenzenta m.in. w NCN, NCBR, MEiN i Komisji Ewaluacji Nauki.

Ponadto posiada kilkuletnie doświadczenie w sektorze prywatnym, gdzie pełnił funkcję kierownika B+R i kierownika projektu. Prowadził również własną działalność gospodarczą w zakresie badań rozwojowych w dziedzinie nauk przyrodniczych i technicznych.

Prowadzi badania naukowe w dziedzinie nauk medycznych i nauk o zdrowiu, nauk ścisłych i przyrodniczych oraz nauk inżynieryjno-technicznych. Specjalizuje się w inżynierii biomateriałów, nanofarmacji, chemii farmaceutycznej, fizykochemii polimerów, chemii medycznej i technologii postaci leku.

Jest współautorem około 120 artykułów opublikowanych w renomowanych czasopismach naukowych oraz 9 patentów. Był kierownikiem i głównym wykonawcą 12 projektów finansowanych ze źródeł zewnętrznych. Za swoją działalność otrzymał 19 nagród naukowych, m.in. Zespołową Nagrodę Naukową Ministra Zdrowia. Jest członkiem kilku krajowych towarzystw naukowych.

{"register":{"columns":[]}}