W celu świadczenia usług na najwyższym poziomie stosujemy pliki cookies. Korzystanie z naszej witryny oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu. W każdym momencie można dokonać zmiany ustawień Państwa przeglądarki. Zobacz politykę cookies.
Powrót

Szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP

Logo OSP

Szkolenie podstawowe strażaka ratownika OSP – rozpoczęcie szkolenia planowane jest od 13 lutego 2023 r.  (grupa biorąca udział w szkoleniu nie powinna przekroczyć 40 osób, pierwszeństwo mają strażacy z jednostek  OSP wchodzących w skład KSRG).

Na realizację programu szkolenia przewidziano 136 godzin dydaktycznych.

1. Szkolenie będzie realizowane na podstawie programu szkolenia podstawowego strażaka ratownika OSP z 4 marca 2022 r.
2. Warunki przyjęcia na szkolenie:
- Dostarczenie karty skierowania przed rozpoczęciem szkolenia tj. do dnia 30.01.2023 (niezbędne są dane kontaktowe telefon kontaktowy, adres email – będzie wysyłany link z dostępem do szkolenia
e-learningowego),
- Wiek ukończone 16 lat i nieprzekroczone 65 lat (w przypadku osób nieletnich niezbędna zgoda rodziców na udział w szkoleniu). W przypadku dużej ilości osób pełnoletnich, osoby nieletnie nie będą przyjmowane – osoby nieletnie nie mogą uczestniczyć w działaniach ratowniczo – gaśniczych. Dokumenty niekompletne nie będą rozpatrywane.


3. Organizacja szkolenia:
- Na realizację programu szkolenia przewidziano 136 godzin dydaktycznych, w tym:
• spotkanie organizacyjne – 3 godziny,
• zajęcia dydaktyczne – 126 godzin,
• egzamin szkolenia – 5 godzin.
- Szkolenie rozpoczyna się od spotkania organizacyjnego, w trakcie którego będzie realizowany instruktaż ogólny w ramach szkolenia wstępnego z zakresu bhp,
• Organizator szkolenia po przeprowadzonym instruktażu ogólnym wydaje słuchaczowi kartę szkolenia wstępnego z zakresu bhp,
• Słuchacz udaje się z kartą szkolenia wstępnego do swojej macierzystej jednostki OSP, gdzie Naczelnik OSP przeprowadza instruktaż stanowiskowy w ramach szkolenia wstępnego bhp i potwierdza to wpisem w karcie szkolenia,
• Słuchacz jest zobowiązany dostarczyć kartę szkolenia wstępnego organizatorowi szkolenia przed rozpoczęciem pierwszych zajęć,
• Słuchacz, który nie dostarczy karty szkolenia nie będzie dopuszczony do dalszej części szkolenia,
• Ukończenie instruktażu ogólnego i stanowiskowego jest równoznaczne z ukończeniem szkolenia wstępnego z zakresu bhp,
- W ramach szkolenia podstawowego dodatkowo będzie zorganizowane szkolenie z zakresu współdziałania z LPR (poza wyżej wymienionymi 136 godzinami),
- Zdanie egzaminów potwierdzających ukończenie niniejszego szkolenia jest równoznaczne z nabyciem uprawnień z zakresu obsługi sieci radiowych UKF PSP, co uprawnia do pracy w ww. sieciach radiowych podczas wykonywania działań ratowniczych.
4. Termin rozpoczęcia szkolenia 13.02.2023 roku o godz. 09:00 w siedzibie KP PSP w Lipsku.
5. Egzamin teoretyczny odbędzie się w siedzibach KP PSP w Lipsku w dniu 26.02.2023 roku o godz. 09:00. Kierownicy kursu będą mieli wiedzę, którzy słuchacze ukończyli pozytywnie szkolenie teoretyczne (każda partia materiału musi być zaliczona w 100%) – nie ma potrzeby drukowania zaświadczeń o ukończeniu e-learningu. Egzamin po części teoretycznej uznaje się za zaliczony jeśli zdający uzyskał min. 70% możliwych do zdobycia punktów. Egzamin jest realizowany w formie testu wielokrotnego wyboru składający się z 30 pytań z jedną odpowiedzią poprawną. Zaliczenie części teoretycznej jest warunkiem uczestniczenia w części praktycznej szkolenia.
6. Część praktyczna będzie realizowana w KP PSP w Lipsku. W przypadku gdy absencja słuchacza na zajęciach praktycznych wyniesie powyżej 20 % kandydat zostanie skreślony z listy. Po ukończeniu części praktycznej i zaliczeniu komory dymowej odbędzie się egzamin praktyczny.
7. Egzamin praktyczny odbędzie się w siedzibie KP PSP w Lipsku w dniu 26.03.2023 roku. Do części praktycznej egzaminu dopuszczeni zostaną słuchacze, którzy: zaliczyli test w komorze dymowej oraz otrzymali zaliczenie części teoretycznej egzaminu.
8. Egzamin z zakresu bhp przeprowadza się w formie testu składającego się z min. 10 zadań wielokrotnego wyboru z jedną prawidłową odpowiedzią. Egzamin uznaje się za zaliczony, jeżeli słuchacz uzyskał min. 70% prawidłowych odpowiedzi.
9. Po zakończeniu szkolenia podstawowego i spełnieniu wymagań formalnych zawartych w odpowiednich dodatkowych programach, tj. współpraca z LPR oraz zaliczenia egzaminów uczestnicy szkolenia otrzymują:
- Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia podstawowego OSP,
- Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia okresowego BHP,
- Zaświadczenie o przeszkoleniu z zakresu UKF,
- Zaświadczenie o ukończeniu testu w komorze dymowej,
- Zaświadczenie o ukończeniu szkolenia doskonalącego dla strażaków KSRG z zakresu współdziałania z LPR.
10. W przypadku dodatkowych pytań informacji udzielają funkcjonariusze wydziału operacyjnego tut. komendy pod numerem telefonu: 48 378 01 08.

Materiały

Karta skierowania
karta​_skierowania​_na​_szkolenie​_OSP​_0223.docx 0.02MB
{"register":{"columns":[]}}